Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
arts

Sint-Jozefskliniek Izegem kiest voor epd Nexuzhealth

17 juli 2018 - 08:05ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Sint-Jozefskliniek in Izegem gaat binnenkort aan de slag met het elektronisch patiëntendossier (epd) van Nexuzhealth. Door de samenwerking sluit de Sint-Jozefskliniek zich aan bij het Nexuzhealth-netwerk, dat de helft van de Vlaamse ziekenhuizen omvat.

De Sint-Jozefskliniek richt zich voornamelijk op patiënten uit de regio Izegem. Het ziekenhuis telt zeshonderd personeelsleden en 66 artsen en staat jaarlijks in voor zo’n 555 geboortes, 8700 hospitalisatie- en 14.500 spoedopnames. ‘Ons ziekenhuis stelt de patiënt zo centraal mogelijk en focust op zorgkwaliteit, zorgbeleving, patiëntveiligheid en patiëntgerichtheid. Het epd geeft ons meer opties om dat nog te verbeteren’, zegt David Struyve, chirurg en lid van de it-commissie. ‘Het laat ons toe om zowel het medisch als verpleegkundig dossier én het medicatiebeheer volledig te digitaliseren. En dat allemaal in eenzelfde structuur. Op die manier wordt alle relevante patiëntinformatie vlot beschikbaar binnen het ziekenhuis.’

Daarnaast speelt het gebruik van het epd een belangrijke rol in de verbetering van de zorgkwaliteit en de onderlinge samenwerking met andere ziekenhuizen. ‘De keuze voor Nexuzhealth zorgt voor de nodige compatibiliteit met onze belangrijkste partner, AZ Groeninge. Omdat alle informatie nu in hetzelfde medisch dossier opgeslagen wordt, kunnen we zaken als patiëntengegevens en onderzoeksresultaten eenvoudig met elkaar delen. Het epd geeft ons bovendien de mogelijkheid om uniforme structuren uit te bouwen over de beide ziekenhuizen heen’, aldus Struyve.

De implementatie van het softwaresysteem gaat in september 2018 van start.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Arts met stethoscoop
ActueelZorg

Nexuzhealth heeft eerste klant beet

ActueelCarrière

Gertie Delande is CEO van Nexuzhealth

Arts
ActueelZorg

AZ Jan Palfijn start met Primuz-epd

Arts met stethoscoop
ActueelZorg

CTG levert epd uit in AZ Sint-Elisabeth Zottegem

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs