Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Play:5 luidspreker

Sonos sleept Google voor rechter om patentinbreuken

08 januari 2020 - 10:023 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieGoogle
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Luidsprekerfabrikant Sonos heeft Google voor de rechter gedaagd. Dat schrijft The New York Times. Google heeft Sonos-technologie gestolen en die onrechtmatig in zijn eigen luidsprekers gebruikt, zo stelt Sonos. Het bedrijf wil de verkoop van een hele reeks Google-producten laten verbieden.

Sonos maakte zijn klacht aanhangig bij een federale rechtbank in Los Angeles en bij de US International Trade Commission. De zaak gaat terug tot 2013. Google en Sonos werkten toen samen om de online-muziekdienst van Google aan de praat te krijgen op Sonos-luidsprekers. De speakerfabrikant deelde daarbij de blauwdrukken van zijn producten met de internetgigant. Toentertijd maakte Google immers zelf geen luidsprekers, waardoor Sonos er geen graten in zag. Nu noemt het bedrijf die zet ‘naïef’.

Ondertussen bouwt Google ook luidsprekers. Sonos beschuldigt Google nu ervan om minstens vijf van zijn patenten te hebben geschonden, inclusief een manier om twee draadloze speakers met elkaar te verbinden en te laten synchroniseren. De luidsprekerfabrikant noemt naast de Google-speakers ook een hele rist andere producten waarin op een of andere manier onrechtmatig Sonos-technologie zou zijn gebruikt, onder meer de Pixel-telefoons, de Chromecast, Chromecast Audio en de Google Play Music-app.

Amazon

Ook Amazon zit om vergelijkbare redenen in het vizier van Sonos. Sonos wil echter niet het risico lopen om twee internetgiganten tegelijkertijd voor de rechter te slepen, daarvoor is het bedrijf te klein. Volgens de New York Times verkopen Google en Amazon samen evenveel speakers in enkele maanden als Sonos op een heel jaar.

Sonos zegt dat er jarenlang geprobeerd is om het conflict met Google buiten de rechtbank op te lossen, maar daar is Google nooit op ingegaan. Nu is er geen enkele andere optie meer dan vervolgen, aldus de luidsprekerfabrikant.

Amazon heeft al wel gereageerd op de beschuldigingen van Sonos. Volgens hen is alle technologie in hun speakers door henzelf ontwikkeld.

Sonos laat gebruikers toe om zowel de stemassistenten van Google als Amazon (Alexa) op zijn speakers te gebruiken. Of die samenwerking met deze rechtszaak op losse schroeven komt te staan, valt nog af te wachten. En er zijn nog besognes voor Sonos.

‘De angst voor wraak is reëel’, zegt Sally Hubbard, een voormalige openbaar aanklaagster in de New York Times. ‘Deze bedrijven kunnen Sonos morgen begraven. Google kan hen begraven in hun zoekresultaten. Amazon kan hen begraven in hun zoekresultaten. Het is lastig nog een sector te vinden waarin bedrijven niet afhankelijk zijn van een van de grote tech-giganten.’

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

smartwatches wearables
ActueelOverheid

Amerikanen onderzoeken overname Fitbit door Google

Dollars
ActueelData & AI

Google’s Capital G stapt in bij Dataiku

ActueelGovernance & Privacy

Oprichters Google zetten stap terug

Google hoofdkantoor
ActueelCloud & Infrastructuur

Google Cloud scherpt cloud-security aan

vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
ActueelInnovatie & Transformatie

Kwart miljard boete voor Apple wegens patentschending

iPhone, X, Apple
ActueelGovernance & Privacy

Apple moet half miljard betalen aan ‘patent troll’

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs