Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Camera grote blikvanger van Samsung Galaxy

12 februari 2020 - 09:28ActueelCloud & InfrastructuurSamsung
Alfred Monterie

De nieuwe Galaxy-topmodellen uit de S20-smartphoneserie moeten het van hun foto- en videokwaliteiten hebben. Met de S20, S20+ en S20 Ultra richt Samsung zich op gebruikers die zeer hoge eisen aan hun camera stellen en daar ook diep voor in de buidel willen tasten. Het trio heeft ook 5G aan boord. In Nederland komen van de S20 ook twee lager geprijsde 4G-versies uit: een voor de consument en een voor de zakelijke markt met extra veiligheid.

Tijdens Samsung Unpacked in San Francisco trekt vooral de prijzige S20 Ultra (vanaf 1.349 euro) de aandacht. Het vlaggenschip heeft vier camera’s aan de voorkant waarvan de 108-megapixelhoofdcamera het spectaculairst is. Deze nieuwe sensor voegt 9 pixels samen tot één grotere. De 12-megapixelbeelden die dan ontstaan, geven meer licht. Ook in het donker zijn zo prima foto’s te maken zonder dat bewegingsonscherpte ontstaat.

De S20 Ultra kan met zijn 10x optische en 100x digitale zoom objecten van grote afstand naar zich toe halen. Samsung heeft een fotograaf vanaf een heuvel naast de beroemde Golden Gate een opname laten maken van Alcatraz. De voormalige gevangenis komt scherp in beeld. Met de digitale zoom is zelfs het verafgelegen Paleis voor Schone Kunsten in San Francisco nog behoorlijk te fotograferen.

Voorganger

De S20 (vanaf 899 euro) en S20+ (1.099 euro) zijn qua cameratechniek minder spectaculair. Beide smartphones moeten het met de bekende 12-megapixelhoofdcamera, een 12-megapixelgroothoeklens en een 64-megapixelzoom doen. Alle drie toestellen hebben 8K video met dertig beelden per seconde. 

Het trio heeft ook grotere schermen gekregen dan zijn voorganger. De S20 heeft een scherm van 6,2 inch, de S20+ zit op 6,7 inch en de S20 Ultra reikt tot 6,9 inch. Daardoor zijn ook krachtiger accu’s in te bouwen. De keerzijde is dat de toestellen ook zwaar zijn geworden. De Ultra weegt liefst 220 gram.

Verder kondigt Samsung aan intensief te gaan samenwerken met Google op gebied van videochat. Google Duo, de app voor videochat, wordt in de toestellen geïntegreerd. Ten slotte probeert Samsung het opnieuw met een vouwbare telefoon. De Galaxy Z Flip (1.500 euro) is de eerste uitklapbare smartphone met een glazen scherm. 

Meer over

LTESmartphones

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

smartphone plooibaar opvouwbaar
ActueelInnovatie & Transformatie

Samsung Galaxy Fold komt wél naar Nederland

smartphone plooibaar opvouwbaar
ActueelCloud & Infrastructuur

Samsung Galaxy Fold slaat België en Nederland over

chipfabriek fabriek
ActueelCloud & Infrastructuur

Samsung breidt Koreaanse chipfabriek uit

eUFS 3.1 geheugenchips
ActueelInnovatie & Transformatie

Samsung start productie supersnel smartphone-geheugen

Connected huis batibouw
ActueelInnovatie & Transformatie

Samsung toont geconnecteerd huis op Batibouw

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs