Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Nvidia koopt Britse chipontwerper Arm

14 september 2020 - 08:18ActueelInnovatie & TransformatieNvidiaSoftbank
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Japanse Softbank verkoopt de van oorsprong Britse chipontwerper Arm aan Nvidia. Met de verkoop is zo’n veertig miljard dollar gemoeid, waarmee het de grootse overname in de chipmarkt ooit is. Arm behoudt zijn hoofdkwartier in Cambridge.

Nvidia-ceo Jensen Huang zegt vooral voordelen te zien in het samenbrengen van de ai-capaciteiten van Nvidia en Arms enorme ecosysteem. Nvidia is vooral bekend van de chips die het maakt om grafische kaarten aan te drijven, maar door de hoge rekenkracht worden die chips steeds vaker ingezet voor ai-toepassingen. Jensen noemt specifiek toepassingen als de cloud, smartphones, pc’s, zelfrijdende auto’s, robotica en iot.  

Alles samen krijgt Softbank veertig miljard dollar uitbetaald voor Arm. Het bedrijf kocht Arm zelf in 2016 voor bijna 31,5 miljard dollar, in cash en aandelen. Helemaal worden de banden tussen Arm en Softbank ook niet verbroken, het bedrijf houdt een belang van zo’n tien procent.

Arm ontwikkelt chips, maar bouwt ze niet zelf. Het bedrijf geeft de ontwerpen in licentie aan zijn klanten en die kunnen ze dan gebruiken om hun eigen silicium op te baseren. Onder meer Samsung, Apple, Intel en Qualcomm maken van die regeling gebruik. Veel van die klantenrelaties zijn ook gestoeld op het principe dat Arm wel chips ontwerpt, maar ze niet zelf bouwt of verkoopt en dus geen rechtstreekse concurrentie vormt. Het valt dus nog te bezien hoe de relaties van Arm met zijn klanten zal evolueren onder het nieuwe eigenaarschap. Volgens Nvidia zal Arm zijn ‘open-licentiemodel en zijn wereldwijde klantenneutraliteit’ behouden. ‘We betalen veel geld voor Arm en hebben niet de intentie klanten van ons weg te duwen, integendeel’, aldus Jensen.

Ook de mededingingsautoriteiten zullen de deal daarom allicht grondig gaan bestuderen voor ze groen licht geven voor de overname. Dat is ook de reden waarom Nvidia ervan uitgaat dat die procedure zo’n achttien maanden zal duren.

Meer over

Kunstmatige intelligentieOvernameSmartphones

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

processors
ActueelCloud & Infrastructuur

Nvidia flirt met chipconcurrent ARM

Puzzel
ActueelCloud & Infrastructuur

Nvidia lijft netwerkspecialist Cumulus in

AchtergrondCloud & Infrastructuur

Nvidia komt met edge-computingplatform

vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
ActueelCloud & Infrastructuur

FTC start rechtszaak tegen overname ARM door Nvidia

Europa commissaris commissie
ActueelCloud & Infrastructuur

EU wil overname ARM door Nvidia onderzoeken

ActueelCloud & Infrastructuur

ARM zoomt vizier met nieuwe architectuur in op Intel

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs