Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Inloggen met gsm

DPG Media zet Mobile Vikings in etalage

24 november 2020 - 10:00ActueelInnovatie & TransformatieKPNOrangeProximusTelenet
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Uitgever DPG Media, het bedrijf achter VTM en Het Laatste Nieuws, zoekt een koper voor zijn mobile virtual network operator Mobile Vikings. Dat schrijft De Tijd. Volgens de krant hebben Proximus, Orange en Telenet interesse.

Mobile Vikings werd in 2008 opgericht als mobile virtual network operator (mvno) door KPN Belgium (Base) en uitgever Concentra en maakte toen gebruik van het netwerk van Base. Jongeren en studenten liepen warm voor het bedrijf, omdat het voor die tijd veel mobiele data aanbood voor redelijke prijzen. Na de overname door Telenet kwam Mobile Vikings in 2015 in handen van Medialaan, de groep boven VTM die later in DPG Media opging.

In 2018 werd beslist om over te stappen op het netwerk van Orange en dit tot minstens 2023. Die operatie werd slecht verteerd: klanten hadden soms wekenlang klachten en de legendarische merkentrouw bij Mobile Vikings begon af te brokkelen. Tegelijk maakte het bedrijf de overstap van ‘light’-naar ‘full’-mvno . De nieuwe ceo Bart De Groote maakte schoon schip en kon het tij keren, onder meer door Mobile Vikings opnieuw te positioneren als de operator die veel data geeft voor het geld. Zo lanceerde Mobile Vikings vorig jaar een abonnement met onbeperkte data en dook daarvoor onder de prijzen van de concurrenten. 

Gegadigde

Mobile Vikings meer dan driehonderd klanten. De Tijd spreekt van een omzet van 68 miljoen euro (plus dertig procent op een jaar) en brutobedrijfswinst van twaalf miljoen. Die moet dit jaar op vijftien miljoen aftikken. Er werken zo’n tachtig mensen voor het bedrijf. 

Als Mobile Vikings opgaat in een van de traditionele operatoren verdwijnt allicht ook een gegadigde voor een plaatsje als ‘vierde’ Belgische telecomoperator. 

Meer over

Overname

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Stekker
ActueelCloud & Infrastructuur

Mobile Vikings trekt stekker uit VoIP-dienst

4G LTE
ActueelCloud & Infrastructuur

Mobile Vikings onderzoekt vast internet via 4G

Overname
ActueelCloud & Infrastructuur

Medialaan koopt Mobile Vikings

ActueelCloud & Infrastructuur

DPG Media versnelt digitalisering met megalening

Proximus
ActueelCloud & Infrastructuur

Proximus lijft mvno Mobile Vikings in

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs