Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Extreme Networks wedt op kunstmatige intelligentie

03 april 2019 - 08:44ActueelCloud & InfrastructuurExtreme Networks
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Amerikaanse netwerkspecialist Extreme Networks gaat 95 procent van zijn onderzoeksbudget aan kunstmatige intelligentie (artificial intelligence – ai) spenderen. In zijn boekjaar 2018 gaf het bedrijf bijna 184 miljoen dollar aan R&D uit, zo blijkt uit zijn laatste jaarverslag.

Die 184 miljoen is zo goed als een verdubbeling van de 94 miljoen die Extreme in 2017 aan R&D spendeerde. Ook het aantal werknemers dat zich met onderzoek bezighoudt verdubbelde, van net vijfhonderd naar net geen duizend op een jaar tijd. Hoeveel dollars het bedrijf in het huidige boekjaar aan onderzoek uitgaf, is nog niet bekend. Extreme publiceert zijn jaarverslag pas in augustus.

Met de investering wil Extreme de ai-capaciteiten van zijn Smart OmniEdge-, Automated Campus- en Agile Data Center-oplossingen uit te breiden. Zo is een veilig, zelfherstellend, zelfsturend netwerk – van enterprise edge tot de cloud – te realiseren dat op open standaarden is gebaseerd, beschikt over cross-domain- en closed-loop-automatisering en softwaregedreven is. Die software moet ook aangevuld worden met machine learning en ai, zegt Extreme, zodat klanten eenvoudig kunnen reageren op de sterk flucturerende vraag naar netwerkcapaciteit en gebruikersgedrag.

Het Californische Extreme Networks werd in 1996 opgericht en bedient nu wereldwijd zowat dertigduizend klanten. Het draaide in zijn laatste boekjaar een omzet van ruim 983 miljoen dollar, een stijging van 62 procent jaar op jaar.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Extreme Networks vernieuwt netwerk ArcelorMittal

ActueelCloud & Infrastructuur

Extreme Networks lanceert Premier Services

servers datacenter
ActueelCloud & Infrastructuur

Extreme levert netwerk European Investment Bank

ActueelCloud & Infrastructuur

Extreme Networks koopt Avaya’s netwerktak

ActueelInnovatie & Transformatie

Vertrouwen in kunstmatige intelligentie groeit

ziek ziekte
ActueelZorg

Ai zoekt zeer doeltreffend mee naar antibiotica

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs