Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Zelfrijdende auto

Navigatiespecialist Here neemt ATS over

29 november 2017 - 09:08ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Here, de voormalige kaartendivisie van Nokia die in 2015 werd overgenomen door een consortium van Audi, BMW en Daimler, heeft de Duitse ontwikkelaar Advanced Telematic Systems (ATS) gekocht. Dat bedrijf is gespecialiseerd in het draadloos updaten van software, zogenaamde over-the-air of ota-updates.

De strategische overname van het Berlijnse Advanced Telematic Systems (ATS) moet Here een sterkere positie geven, zeker nu de komst van autonome auto’s over enkele jaren zo goed als zeker is. Over-the-air (ota)-technologie is immers essentieel om het volle potentieel te benutten van autonome voertuigen die met het internet zijn verbonden. De technologie stelt de automobielindustrie in staat om data, software en firmware op een veilige, kostenefficiënte en schaalbare manier naar auto’s te sturen. De markt heeft tot 2022 een geschatte waarde van drie miljard euro.

ATS verstuurd zijn ota-updates via Uptane, een beveiligd netwerk van het Amerikaanse Ministerie van Binnenlandse Veiligheid. Dat moet de software beschermen tegen aanvallen van cybercriminelen.

Here (dat kaartgegevens levert aan honderd miljoen wagens) zal de ota-technologie van ATS verder ontwikkelen en verder als standalone-product aanbieden binnen zijn autoportfolio. Bovendien gaat het bedrijf de technologie toepassen op andere bedrijfsactiviteiten. In de toekomst zou deze bijvoorbeeld ook veilige kaart- en software-updates voor drones en andere met internet verbonden apparaten kunnen ondersteunen.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

connected car
ActueelCloud & Infrastructuur

Here en Mobileye storten zich op IoT voor auto’s

Verkeersscamera
ActueelCloud & Infrastructuur

Vlaanderen in zee met HERE voor veiliger verkeer

file
ActueelCloud & Infrastructuur

Be-mobile neemt Franse sectorgenoot over

ActueelInnovatie & Transformatie

Here levert kaarttechnologie aan techreus Tencent

drone
ActueelInnovatie & Transformatie

Here gaat samenwerking aan met Unifly

Zelfrijdende auto
ActueelCloud & Infrastructuur

Bosch en Continental stappen in Here

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs