Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Financiering finance geld

Econocom geeft winstwaarschuwing af

10 juli 2018 - 08:10ActueelGovernance & PrivacyEconocom
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De beursgenoteerde ict-groep Econocom heeft vorige week op de beurs een 'pandoering' van zo’n dertig procent gekregen. Beleggers en analisten konden een winstwaarschuwing die de groep uitstuurde, duidelijk niet appreciëren.

De winstwaarschuwing kwam als een donderslag bij heldere hemel: in april meldde het bedrijf nog dat de winst dit jaar zou stijgen. Eind vorige week sprak het bedrijf plots van een winstdaling: van 58 miljoen euro in de eerste zes maanden van vorig jaar naar 33 miljoen dit jaar. Ook voor het hele jaar werden de verwachtingen naar beneden bijgesteld: van 157 miljoen in 2017, naar 120 miljoen nu.

Vooral de leasingafdeling Technology Management en Finance, waar de hoogste marges liggen, zou debet zijn aan het slechte nieuws. Er moest ook een provisie van tien miljoen euro aangelegd worden voor dubieuze debiteuren en er is een eenmalige kost van twintig miljoen voor de transformatie van de Franse dienstentak.

Volgens analisten van de bank ING is het mogelijk dat topman Robert Bouchard, de zoon van oprichter Jean-Louis Bouchard, al het nieuws in één keer meegeeft (het zogenaamde ‘kitchen sinking’), om daarna als het ware met een schone lei te kunnen beginnen.

Verschillende beursanalisten hebben hun koersdoelen en aanbevelingen voor Econocom ondertussen bijgesteld, al wijzen sommige beurshandelaars in de krant De Tijd er op dat de koersdaling ondertussen in de ‘overdrijvingsfase’ zit.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Financiering finance geld
ActueelInnovatie & Transformatie

Econocom ziet winst stijgen tot 90 miljoen

ActueelInnovatie & Transformatie

Econocom doet deel Europese distributie Hololens

Winst
ActueelInnovatie & Transformatie

Fiks meer omzet voor ambitieus Econocom

ActueelGovernance & Privacy

Meer omzet, minder winst voor Econocom

managing director econocom
ActueelCarrière

Chantal De Vrieze is directeur Econocom Belux

ActueelInnovatie & Transformatie

Econocom-oprichter koopt aandelen zoon terug

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs