Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

HPE lijft big data-specialist BlueData in

27 november 2018 - 14:40ActueelData & AIBlueDataHPE
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Hewlett Packard Enterprise gaat de Californische big data-specialist BlueData overnemen. Dat heeft het bedrijf zelf bekendgemaakt. HPE wil zo inspelen op de trend waarbij bedrijven steeds meer data gaan inzetten om inzichten te verwerven. Het overnamebedrag wordt niet meegedeeld.

BlueData is een niet-beursgenoteerd bedrijf dat in 2012 werd opgericht. Hun softwareplatform gebruikt containertechnologie om eenvoudig en kostenefficiënt machine learning en big data-analyses op grote hoeveelheden gegevens te kunnen loslaten.

‘BlueData heeft een innovatieve en effectieve oplossing voor alle pijnpunten waarmee bedrijven geconfronteerd worden als ze ai en big data willen uitrollen en implementeren’, zegt Milan Shetti, topman van de Storage and Big Data Global Business Unit bij HPE. ‘Het toevoegen van BlueData’s software-platform aan HPE’s Apollo-systemen en professionele diensten, is in lijn met onze ‘data first’-strategie en laat onze klanten toe om inzichten halen uit data, of deze nu on premise staat, in de cloud of in een hybride architectuur.’

Uit een analyse van IDC blijkt dat de totale markt voor ai en big data tegen 2020 zowat 160 miljard dollar zal waard zijn. De vraag naar oplossingen om snel en eenvoudig data te kunnen inzetten om bedrijfsbeslissingen te funderen, neemt dan ook snel toe.

De overname van BlueData door HPE zal vermoedelijk afgerond zijn tegen 31 januari volgend jaar, het einde van HPE’s eerste fiscale kwartaal.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

HPE zet agressief in op edge computing

ActueelCloud & Infrastructuur

Commvault en HPE stoppen back-up in de cloud

Innovatie
ActueelData & AI

HPE bouwt energiezuinige supercomputer voor NREL

ActueelData & AI

HPE supercomputer ‘Blue Brain 5’ verbetert breinsimulatie

ActueelInnovatie & Transformatie

HPE Aruba wil met sdn kantoornetwerk vernieuwen

Investering dollar groei
ActueelCloud & Infrastructuur

HPE stopt 4 miljard dollar in intelligence edge

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs