Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
ja-knikker

Nieuwe joint venture Sensia voor ict in olie en gas

26 februari 2019 - 09:07ActueelCloud & InfrastructuurRockwell Automation
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Rockwell Automation, dat zich toelegt op industriële automatisering en ict, en Schlumberger, leverancier van technologie voor exploratie, boringen, productie en verwerking in de olie- en gasindustrie, hebben samen een joint venture opgericht. Sensia gaat volledig geïntegreerde automatiseringsoplossingen voor de werkprocessen rond olievelden aanbieden.

Sensia zal schaalbare, cloud- en edge-gebaseerde procesautomatisering bieden met oplossingen voor informatie-uitwisseling en veiligheid. Via datagedreven, intelligente automatiseringssystemen en lifecycle management-oplossingen wil de joint venture de efficiëntie van haar klanten opkrikken.

‘Deze joint venture is de volgende stap in onze ambitie om onze klanten slimme, connected apparatuur aan te bieden met uitgebreide diagnostisch functies’, zegt Schlumberger-ceo Paal Kibsgaard. ‘Gekoppeld aan meetoplossingen, automatisering en analytics kunnen bedrijven de exploitatie van hun olievelden verbeteren, gefundeerde beslissingen nemen en de totale ‘cost of ownership’ door de hele levenscyclus van een olieveld verminderen.’

Sensia zal als een zelfstandige entiteit opereren, waarvan Rockwell Automation 53 procent in eigendom heeft en Schlumberger 47 procent. Bij het afsluiten van de overeenkomst zal Rockwell Automation een bedrag van 250 miljoen dollar aan Schlumberger overmaken. Sensia verwacht op termijn een jaaromzet van zo’n 400 miljoen dollar te realiseren en op den duur werk te bieden aan zo’n 1.000 medewerkers in meer dan 80 landen. Het wereldwijde hoofdkantoor van Sensia wordt gevestigd in Houston, Texas.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelInnovatie & Transformatie

Rockwell Automation neemt Emulate3D over

Jaknikker oliewinning
ActueelData & AI

Saoedi’s investeren in Noorse ai voor olie- en gas

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs