Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Refurbisher BE Networks in handen van SDG Capital

24 februari 2023 - 11:10ActueelCloud & Infrastructuur
Diederik Toet

De Mechelse aanbieder van tweedehands netwerkapparatuur BE Networks is overgenomen door SDG Capital. Deze investeringsmaatschappij in Amsterdam participeert enkel in bedrijven die direct bijdragen aan de duurzame ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties.

BE Networks geeft een tweede kans aan netwerkapparatuur, zoals routers en switches. Het bedrijf heeft een test- en refurbishment-proces om de levenscyclus van de apparaten te verlengen, zodat ze opnieuw zijn te verkopen. De verkoop gebeurt wereldwijd, vanuit kantoren in Mechelen, Amsterdam, Marokko en Singapore. Klanten ontvangen ook advies over het strategisch gebruik van tweedehands apparatuur.

In vergelijking met nieuwe producten heeft refurbishment als voordelen dat de levertijd korter is, de kapitaaluitgaven lager en de CO2-uitstoot minder. Door toenemende eisen aan de netwerkinfrastructuur stellen veel organisaties hun apparatuur voortijdig buiten gebruik om nieuwe aan te schaffen. Dit is niet duurzaam. In plaats van een lineaire levenscyclus helpt BE Networks bedrijven aan een circulaire cyclus. Dit beperkt de CO2-uitstoot en draagt bij aan de duurzaamheidsambities van de VN.

SDG Capital is een kleine private equity-bedrijf dat zich richt op participatie in middelgrote ondernemingen in de Benelux. Ook deze ondernemingen moeten oog hebben voor duurzaamheid.

Meer over

Overname

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

OpinieGovernance & Privacy

Refurbishment is een keuze voor circulaire economie

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs