Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
identity management

Capgemini en Idemia koppelen IoT en biometrie

04 maart 2019 - 15:35ActueelCloud & InfrastructuurCapgemini
Pim van der Beek

Ict-adviesbureau Capgemini en het eveneens Franse bedrijf Idemia gaan een nieuw identificatieplatform ontwikkelen voor identificatie en verificatie. Gebruikers moeten zich in de toekomst door een combinatie van biometrische identificatie en het gebruik van apps bij IoT-apparatuur kunnen identificeren, betaalprocessen doorlopen en bestellingen verifiëren.

Het gaat om biometrische scans van bijvoorbeeld het gezicht of een vingerafdruk in combinatie met een verificatieproces via een app op een smartphone of smartwatch. Er is sprake van tweefactor-identificatie, bijvoorbeeld als de gebruiker eerst met de camera een foto maakt van zijn gezicht of een fysiek document en vervolgens met een tweede handeling, zoals een vingerafdrukscan, zich identificeert.

‘De samenwerking is een stap om tegemoet te komen aan de steeds groeiende behoefte aan connectiviteit en beveiliging van slimme objecten’, schrijven de partijen in een gezamenlijk persbericht. Volgens Capgemini is er bij de groeiende inzet van IoT-apparatuur op dit moment nog te weinig aandacht voor de beveiliging van verbindingen en de apparatuur zelf en de identificatie van de gebruiker.

Augmented Identity

Idemia profileert zich als leverancier van ‘augmend identity’. Het bedrijf omschrijft dat als een identiteit die privacy en vertrouwen moet garanderen en veilige, geauthentiseerde en verifieerbare transacties biedt.

Het platform wordt gebaseerd op Capgemini’s IoT device management platform X-IoT, dat verschillende typen gateways en protocollen voor de cloud veilig moet verbinden en beheren. Dat wordt gekoppeld aan Idemia’s M-TRUST oplossing, die de veiligheid van alle verzamelde gegevens, commando’s en configuraties naar apparaten moet garanderen. Volgens de aanbieders kan het gebruikt worden voor allerlei soorten apparaten: van eenvoudige slimme gezondheidsapparaten en slimme leidingen om water te leveren aan een stad tot aan complexere industriële machines.

Er wordt geen datum of termijn genoemd waarop de eerste gezamenlijke oplossing op de markt moet komen. Volgens Cap en Idemia worden bij de ontwikkeling van het platform en nieuwe toepassingen alle regels rondom beveiliging en privacy nageleefd. De oplossingen moeten onder meer consumenten helpen met snellere identificatie tijdens reizen, bijvoorbeeld bij paspoortcontroles of andere dentificatieprojecten, zoals bij het huren van een auto. Ook het betalen via smartphone-apps kan via een combinatie van biometrische identificatie en ondersteuning van een IoT-apparaat gebeuren, aldus de twee bedrijven.

https://www.youtube.com/watch?v=9pwlgLq4hg0

Idemia augmented identity

Meer over

AppsBiometrieConsultingGatewayPrivacySmartphones

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Biometrie
ActueelInnovatie & Transformatie

Idemia en Sopra Steria gaan Europese grenzen bewaken

ActueelData & AI

Capgemini komt met eigen ai-platform

ActueelInnovatie & Transformatie

Capgemini koopt Altran voor 3,6 miljard euro

Europa samenwerking
ActueelData & AI

Capgemini wint contract bij Europese Commissie

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs