Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Financiering finance geld

Softbank zet mes in schulden

23 maart 2020 - 11:33ActueelGovernance & PrivacyAlibabaSoftbankUber
Alfred Monterie

De Japanse tech-investeerder Softbank gaat zijn schuldenlast terugbrengen en op grote schaal aandelen inkopen. Daartoe wordt het komende jaar voor 38 miljard euro aan bezittingen verkocht dan wel op andere manieren te gelde gemaakt. Softbank, met belangen in Alibaba, Uber en WeWork, komt hiermee tegemoet aan de wensen van aandeelhouders. Grote deelnemers in de fondsen van Softbank waren ongerust geworden over de financiële positie.

Softbank investeerde de afgelopen tijd veel in verliesgevende bedrijven. Vorig jaar juli nog tuigde Softbank een gigantisch investeringsfonds (Vision Fund 2) op dat liefst 108 miljard dollar in kas kreeg. Onder meer Microsoft, Apple en staatsfondsen uit het olierijke Kazachstan, Saoedi-Arabië en Abu Dhabi stapten in. Eerder had Softbank al een fonds (Vision Fund 1) van 97 miljard dollar opgezet. Maar de afgelopen twee kwartalen draaiden de Vision Funds met verlies. Softbank zet zwaar in op 5G, kunstmatige intelligentie en zelfrijdende auto’s. 

De aandeelhouders van SoftBank zijn blij dat de schuldenberg wordt afgebouwd. Ze reageerden positief. Op de beurs in Tokio stegen de aandelen met negentien procent.  

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Nokia en Softbank bouwen geconnecteerde Honda’s

Geld money
ActueelInnovatie & Transformatie

Softbank start techfonds van 108 miljard dollar

ActueelCloud & Infrastructuur

‘Softbank gooit hardware Huawei eruit’

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs