Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Investering dollar groei

Finland investeert 844 miljoen in Nokia

15 maart 2018 - 10:11ActueelCloud & InfrastructuurNokiaSolidium
Christel Dieleman
Christel Dieleman

De investeringstak van de Finse staat, Solidium, heeft 844 miljoen euro gestoken in Nokia dat in het Scandinavische land zijn roots heeft. Hiermee verkrijgt de overheid een aandeel van 3,3 procent in het bedrijf. Solidium gaat vooralsnog niet plaatsnemen in de directie van Nokia, maar overweegt dit wel voor de toekomst.

Het merendeel van de aandelen van de voormalige mobieltjespionier zijn in handen van buitenlandse investeerders. Drie Finse pensioenfondsen hebben bijvoorbeeld gezamenlijk minder dan drie procent van de aandelen in handen. De grootste aandeelhouder is de Amerikaanse vermogensbeheerder Blackrock. Met de investering van de Finse staat hoopt de onderneming de moeilijke tijden het hoofd te bieden.

Sombere tijden

Nokia zit al geruime tijd in moeilijk vaarwater. Om de achteruitgang het hoofd te bieden verkocht de Finse onderneming de mobiele-telefoontak al aan Microsoft, die deze verlieslatende tak inmiddels al weer  heeft afgestoten. Op dit moment werken zo’n 6300 Finnen voor het bedrijf. Nokia heeft over 2017 een omzet gedraaid van 23,2 miljard euro, dat is drie procent minder dan in 2016. Het bedrijf hield daar onder de streep wel 1,9 miljard euro nettowinst aan over. Met dank aan een eenmalige patentvergoeding van Huawei.

De resultaten zijn bijna volledig op het conto te schrijven van de afdeling Nokia Technologies, waar het bedrijf veel nieuwe licentieovereenkomsten kon afsluiten. In alle andere afdelingen, inclusief Netwerk en Breedband daalde de winst fors, ondanks de eenmalige patentvergoeding van het Chinese Huawei van 210 miljoen euro.

Nokia verwacht voor 2018 dat de markt voor netwerkapparatuur verder zal krimpen. Alleen in de VS zou er een hogere vraag kunnen zijn, denkt het bedrijf. De netwerkindustrie, geleid door Huawei, Nokia en Ericsson, heeft het moeilijk, nu de vraag van telecomoperatoren naar 4G-apparatuur daalt, terwijl de vraag naar 5G pas volgend jaar echt op gang zal komen.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

5G
ActueelCloud & Infrastructuur

Nokia en China Mobile samen in zakelijke 5G-diensten

ActueelCloud & Infrastructuur

Nokia en Tele2 samen in IoT-diensten

5G
ActueelCloud & Infrastructuur

Nokia test 5G-technologie in Hamburg

5G
ActueelCloud & Infrastructuur

Nokia levert cloud native core-oplossing aan Telenor

ActueelCloud & Infrastructuur

Nokia start overkoepelende divisie voor 5G

Manager zakenman
ActueelCarrière

Stoelendans bij Nokia’s Customer Operations-divisie

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs