Backup-centrum Galileo verhuist door Brexit naar Spanje

Dit artikel delen:

Het backup-centrum dat het Galileo satellietnavigatiesysteem in de gaten houdt, verhuist van Groot-Brittannië naar Spanje. De Brexit is daar debet aan. Het hoofdcentrum blijft in Frankrijk operationeel. 

Europa heeft twee centra van waaruit het zijn Galileo-systeem kan besturen, een hoofdsite net buiten Parijs en een backup-site in het Britse Swanwick. Die laatste verhuist nu naar Spanje, omdat Groot-Brittannië zich uit de EU wil terugtrekken.

Ook vijf andere landen waren kandidaat om het centrum te huisvesten (waaronder België) maar het is dus Spanje dat de buit binnenhaalt. De nieuwe site moet de komende maanden operationeel worden. Spanje zal de huisvestingskosten op zich nemen, de EU betaalt het personeel dat er werkt en de apparatuur.

Het Galileo-systeem is sinds eind 2016 operationeel en omvat tegen 2020 dertig satellieten. Het systeem is nauwkeuriger dan het Amerikaanse gps-systeem. Met de ontwikkeling van een eigen navigatieplatform wil Europa ook minder afhankelijk zijn van gps.

x

Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn:

Dit artikel delen:

Stuur dit artikel door

Uw naam ontbreekt
Uw e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
article 2018-01-25T11:37:00.000Z Frederic Petitjean


Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.