Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Defensie werkt aan autonome cybermacht

Soldaten
19 oktober 2021 - 09:05ActueelOverheidCCB
William Visterin

Ter land, ter zee en in de lucht, maar binnenkort ook in cyberspace. Zo gaat Defensie de komende jaren een autonome cybercomponent uitbouwen.

Defensie wil in ons land de komende jaren zelf een component cyberveiligheid uitbouwen, die naast de klassieke diensten als land-, de zee- en de luchtmacht moet staan. Dat bericht is bevestigd door het ministerie van Defensie.

‘Het klopt dat Defensie de komende jaren een cybercomponent zal uitbouwen, om ons land en haar kritieke instellingen beter te kunnen beveiligen tegen indringers’, vertelt Cédric Maes, woordvoerder van Defensie Ludivine Dedonder aan Computable.

Specialisten

Dat er sprake is van driehonderd specialisten die specifiek voor deze cybermacht actief zullen zijn, dat wil de woordvoerder evenwel niet bevestigen. ‘Uit veiligheidsoverwegingen wordt niet gecommuniceerd over het aantal personeelsleden van die toekomstige component’, klinkt het. 

Hoeveel het er ook zullen zijn, het wordt een behoorlijke uitdaging voor Defensie om security-experts aan te trekken (en te houden). Want deze specialisten zijn erg gegeerd op de arbeidsmarkt.

Budgetten

Defensie was een van de partijen die onlangs werd vermeld in het document ‘Cybersecurity strategie België 2.0’ van het CCB (Centrum voor Cybersecurity België). Alleen was toen nog niet duidelijk om hoeveel budget het zou gaan. 

Door de recente federale begrotingsopmaak is er hier nu meer klaarheid over. Zo blijkt cybersecurity een van de prioriteiten en wordt er 155 miljoen euro voor vrijgemaakt. Dat bedrag zou verdeeld worden tussen Defensie (73 miljoen euro), e-Health (64 miljoen euro) en Buitenlandse Zaken (18 miljoen euro).

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Ex-minister Joëlle Milquet verdacht van aanzetten tot hacking

    Security & Awareness

    Cybersecurity in 2026: ai‑versnelling, geopolitieke druk en groeiende digitale ongelijkheid

    Data & AI

    Duitse ai-fabriek voor Europese industrie geopend

    Overheid

    Capgemini verkoopt Amerikaanse dochter na ICE-rel

    Cloud & Infrastructuur

    Ilionx blijft it‑partner voor Schelderadarketen

    Overheid

    Overheid voor ruim 200 miljoen aan contracten bij Sopra Steria

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs