Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Starter

16 procent meer nieuwe ict-startups in België

10 april 2018 - 09:58ActueelInnovatie & Transformatie
Suzanne Martens

In 2017 werden in totaal 4790 nieuwe ict-bedrijven opgericht. Dat is een stijging van 16 procent ten opzichte van het jaar ervoor. In 2016 zagen namelijk 4124 it-ondernemingen het levenslicht. Dat blijkt uit de ‘Startersatlas 2018’ van Unizo, Graydon en UCM.

De Startersatlas brengt nauwgezet in kaart welke regio’s, sectoren en beroepen het hoogst aantal starters kennen. Hieruit blijkt dat er in 2017 95.081 nieuwe ondernemingen in België zijn opgericht. In vergelijking met 2016 zijn er 5304 meer starters (stijging van 5,91 procent). De meeste ondernemingen worden opgericht in de dienstensector.

In 2017 zijn er 36.922 starters in de dienstensector, waar ook de it-bedrijven onder vallen. Dat waren er in totaal 4790. Tien jaar geleden waren dat er nog 3962. 2017 vormt daarmee een record aan aantal nieuwe it-ondernemingen in de afgelopen tien jaar. Echter is de procentuele groei, ten opzichte van het jaar ervoor, geen record. In 2010 was er een procentuele groei van 21 procent: van 3603 starters in 2009 tot 4366 in 2010.

Unizo, Graydon en UCM kijken in het rapport ook naar de overlevingsgraad van de eerste vijf jaar. Op landelijk niveau is 66,3 procent van de opgerichte ondernemingen in 2013 nog actief. Concreet betekent dit dat van de 77.471 opgestarte ondernemingen in 2013 er begin 2018 nog 51.363 actief zijn. Twee op de drie Belgische starters overleeft dus de eerste vijf jaar.

Gekeken naar de ict-sector, stellen de onderzoekers dat 94,7 procent van de starters het eerste jaar overleven. Concreet zijn er vorig jaar 2615 ict-bedrijven gestopt. Dat is een daling van bijna 8 procent ten opzichte van het jaar ervoor: toen stopten 2835 ict-organisaties met hun bedrijfsactiviteiten.

Starters Atlas

Alle data voor de Startersatlas wordt, sinds 2011, aangeleverd door Graydon Belgium. Dat bedrijf doet beroep op verschillende bronnen van data: de Kruispuntbank voor Ondernemingen (KBO), de Rijksdienst voor Sociale Zekerheid (RSZ), btw-gegevens en het Belgisch Staatsblad. Het volledige rapport is op de website van Unizo te bekijken.

Meer over

Starters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Unify
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Unifly is Tech Startup of the Year

    Groeikapitaal
    ActueelData & AI

    Belgische startups halen 311 miljoen op

    start-up
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Vlaanderen steunt startups die naar New York trekken

    start-up
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Frankrijk en Duitsland willen EU-steun voor startups

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs