Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

‘De term ‘cloud’ is vervuild’

21 december 2015 - 15:15OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over marketingkaping van weer een it-trend: cloud.

Nadat termen als ‘mega’ en ‘digi’ al zijn gekaapt en uitgehold door marketing, volgt nu de cloud. We hebben het niet eens meer over het fenomeen cloudwashing, waarbij een elders gehoste applicatie ineens voorzien wordt van het labeltje cloud. Daarbij valt flink al te discussiëren of zo’n reguliere applicatie draaiend in andermans traditionele datacenter wel de essentiële eigenschappen van cloud computing heeft.


Daarover valt echter tenminste nog te discussiëren en er eventueel wat aan te passen,,waardoor het alsnog cloud-ig kan worden. Dit valt niet bepaald te zeggen voor bijvoorbeeld een hoofdtelefoon-met-microfoon, zoals de HyperX Cloud van geheugenchipproducent Kingston. Natuurlijk, een spannende 
productnaam zoals Predator of Beast is al normaal, maar ‘cloud’ voor een – weliswaar goed aangeschreven – gaming headset? Cloud is gekaapt. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    werkplek
    Werkplek & Beheer

    Econocom start met beheer digitale werkplek in Nederland

    NetApp
    Cloud & Infrastructuur

    NetApp wil storage-bottleneck voor ai factories weghalen

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Broadcom vernietigt Europese cloudmarkt met VMware-praktijken’

    Cloud & Infrastructuur

    Ovhcloud breidt Belgisch partnernetwerk uit

    Cloud & Infrastructuur

    Stroomvraag datacenters in België loopt sneller op dan verwacht

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter in Lanaken moet internationale cloudklanten bedienen (en tot 1 miljard kosten)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs