Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Goedkope smartphone ‘breekt’ smart-gebruik’

Smartphones
10 maart 2016 - 14:23OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Steeds goedkopere smartphones dreigen de smart-meerwaarde niet waar te maken. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Waar een smartphone in den beginne vijfhonderd dollar of (veel) meer kostte, daar is anno nu de prijsdaling serieus ingezet. Topmodellen kosten nog altijd een lieve duit, maar het spectrum aan ‘mindere goden’ is groot, groeiende en steeds goedkoper. Daarbij duiken er nu zelfs toptoestellen op voor relatief bescheiden prijzen, zoals de Mi 5 van de Chinese fabrikant Xiaomi. De markt voor premium Android-toestellen wordt steeds betaalbaarder, zo voorspellen analisten.

De erosie van hoge prijzen dankzij levendige Android-concurrentie heeft echter niet alleen een positief effect voor de eindgebruiker en diens portemonnee. Een duurder toestel dwingt haast een beter gebruik af van de geavanceerde mogelijkheden die er juist een smart telefoontoestel van maken. Al was het maar om de aankoopprijs te rechtvaardigen. Veel goedkope smartphones doen echter dienst als slechts een mobiele, domme telefoon (gsm). Het smart gebruik wordt ondermijnd door de prijsdaling. Wat vind jij?

Meer over

SmartphonesTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Ener­gie‑in­ten­sie­ve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Innovatie & Transformatie

    Terwijl ai versnelt, hapert de cloud: slechts 14 procent is echt klaar

    Werkplek & Beheer

    Euro-Office gelanceerd als alternatief voor Microsoft Office

    Werkplek & Beheer

    HP zet in op ai-ecosysteem als ruggengraat van de werkplek

    Cloud & Infrastructuur

    LCL opent grootste datacenter in Diegem, met kunstwerk op dak

    Werkplek & Beheer

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs