Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Visterin Fileert: Security is de nieuwe verpleging

05 mei 2022 - 10:253 minuten leestijdOpinieCarrièreCybersec EuropeINGMicrosoft
William Visterin

Op zich zijn de twee functies natuurlijk onvergelijkbaar. Maar in termen van krapte op de arbeidsmarkt groeien security-profielen en verpleegkundigen flink naar elkaar toe. Allebei lijken ze er wel loslopend wild.

Verpleegkundigen zijn al jaren vaste waarde in de top tien van knelpuntberoepen bij arbeidsbemiddelaar VDAB. Meer, het is hét knelpuntberoep van het moment. It-security-profielen vallen onder diverse it-functies in het VDAB-jargon, maar zijn absoluut ook knelpuntberoepen. En het wordt alleen maar erger. ‘Wereldwijd heeft 76 procent van de organisaties moeite met het werven en inhuren van professionals op het gebied van cyberbeveiliging. Er is dus een cruciale behoefte is aan risico- en beveiligingsspecialisten’, liet de woordvoerder bij ING Belgium zich ontvallen. De reden was hun gratis opleiding die de bank samen met Microsoft aanbiedt. Alles is goed om de instroom te verhogen.

Natuurlijk zijn er in elk domein specifieke functies en competenties. Dat is bij verpleegkundigen zo. Daar heb je ziekenhuisverpleegkunde of thuisverpleging of de verpleegkundig specialist en hoofdverpleegkundige. Zo ook bij security-profielen. Sommige skills zijn (nog) meer gegeerd dan andere. Uit het onderzoek dat Fortinet deze week presenteerde, blijkt dat vooral cloudsecurityspecialisten, security operations (soc)-analisten en security-administrators worden gezocht door organisaties. Voor penetratietesters en noc-operators is dat minder het geval, al komen zij natuurlijk ook vlot aan de bak.

Cloudsecurity (cloud-, datacenter- en applicatie-security) en security operations (soc-platforms, advance threat protection, endpointsecurity) blijken vandaag wereldwijd het moeilijkst te vinden. Net zoals de technische taken voor verpleegkundigen, die doorgedreven vorming vereisen, ook moeilijker zijn in te vullen dan de puur verzorgende of logistieke.

Te weinig jongeren

Er zijn nog andere raakvlakken tussen verpleging en security. Ik denk aan de gigantische uitstroom en pensionerings-golf die aan de gang is en er zit aan te komen. Heel veel verpleegkundigen van vijftig en zestig verlaten de komende jaren de arbeidsmarkt, en worden niet meteen vervangen door jongeren. Zo’n vaart loopt het niet in security. Hoewel. Zo geven organisaties, volgens het Fortinet-onderzoek, wel aan dat het aantrekken van jongeren de grootste uitdaging is in security. Veel meer dan het aantrekken van vrouwen of medewerkers met ervaring.

Toch hoop ik dat de parallellen ergens ophouden. In het security-onderzoek bleek dat tachtig procent van alle beveiligingsincidenten te wijten zou zijn aan het tekort aan security-vaardigheden. Hopelijk loopt het in ziekenhuizen niet zo’n vaart met dat tekort aan verpleegkundigen. Maar het geeft wel aan voor welke uitdaging we staan.

Vakbeurs Cybersec Europe

Op 11 en 12 mei vindt Cybersec Europe plaats. Deze Europese securityvakbeurs kan zowel fysiek in Brussel als online worden bezocht. Registreren voor een (gratis) bezoek kan hier.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

OpinieInnovatie & Transformatie

Visterin Fileert: Kan ai boekrecensie schrijven?

OpinieInnovatie & Transformatie

Visterin Fileert: De sterkste merken in it-diensten

Starter
OpinieCarrière

Visterin Fileert: Veel vacatures bij CCB

China
OpinieInnovatie & Transformatie

Visterin Fileert: Geen eigen gsm op Winterspelen

Doccle
OpinieOverheid

Visterin Fileert: Digitalisering ziekenfonds stuit op weerstand

OpinieGovernance & Privacy

Visterin Fileert: Broadcom koopt VMware om 2 redenen

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs