Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
roaming buitenland telefoon gsm italie

Afschaffing roaming zorgt voor data-explosie

31 augustus 2017 - 08:07ActueelCloud & InfrastructuurOrangeProximusTelenet
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Door de afschaffing van de roamingtarieven hebben de Belgen deze zomer veel meer gebeld en gesurft in het buitenland dan de voorbije jaren, blijkt uit cijfers van de operatoren waarover De Standaard bericht. Bij Proximus verzesvoudigde het dataverbruik, bij Orange en Base (Telenet) werd vier à vijf keer meer data verstookt.

De afschaffing van de roamingtarieven heeft ervoor gezorgd dat reizigers zich niet meer geremd voelen om te bellen, surfen en sms’en in het buitenland, klinkt het bij Proximus. Niet alleen het dataverkeer steeg spectaculair bij Proximus, ook het aantal buitenlandse oproepen binnen de EU ging er met dertig procent op vooruit ten aanzien van de zomer van 2016. Het aantal sms’jes verdubbelde.

Bij Orange verbruikten de klanten gemiddeld zo’n 400 megabyte per week in roaming. In totaal noteerde de operator deze zomer 500 terabyte mobiel internet in het buitenland. Vorig jaar was dat 125 terabyte. Het aantal belminuten verdubbelde, het aantal sms’jes steeg met een factor 1,6.

Ook Telenet/Base zag een fikse stijging van het mobiele dataverkeer. Normaliter is dat ongeveer een verdubbeling in de zomermaanden, maar dit jaar was een vervijfvoudiging.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Nieuwe roamingregels van start gegaan

Toerist in Praag
AchtergrondCloud & Infrastructuur

Visterin Verdiept: Let op met afschaf roaming

iphone
OpinieCloud & Infrastructuur

Blyaert Betwist: Lijdensweg voor einde roaming

ActueelOverheid

Nog zeker tot 2032 zonder extra kosten roamen in EU

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs