Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Leuvens Luciad verkocht aan Zweeds Hexagon

04 oktober 2017 - 10:24ActueelInnovatie & TransformatieGIMV
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Luciad, een spin-off van de KULeuven die gespecialiseerd is in software voor het analyseren van geodata, wordt door zijn eigenaar GIMV verkocht, schrijft De Tijd. Het Zweedse Hexagon neemt het bedrijf over.

Luciad ontwikkelt software om geodata (kaartmodellen, satellietbeelden, weerdata,…) te combineren en te analyseren, bijvoorbeeld tot 3D-modellen. Vooral in de luchtvaart en voor militaire doeleinden wordt dit soort data gretig gebruikt. In de klantenportefeuille van het bedrijf zitten onder meer Boeing, Belgocontrol, Airbus, Lufthansa en de Navo.

Het bedrijf werd in 1999 opgericht en heeft 75 werknemers in dienst. Naast Leuven zijn er ook nog kantoren in de VS, Duitsland, Frankrijk, Spanje, het Verengd Koninkrijk, Finland, Singapore en Mexico. De eigenaar van Luciad is het overheidsinvesteringsfonds GIMV, dat in 2013 een meerderheid kreeg in het bedrijf. Zij stappen nu uit en verkopen het aan het Zweedse Hexagon, dat gespecialiseerd is in geografische systemen. Hexagon is met achttienduizend werknemers en meer dan drie miljard euro omzet een stuk groter dan de Leuvenaars en heeft ook een breder productenpallet. 

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

deal handen schudden overeenkomst contract
ActueelCloud & Infrastructuur

Infor stoot eam-tak af aan Zweeds Hexagon

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs