Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

10 procent van replies komt van Google zelf

11 oktober 2018 - 06:273 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
William Visterin

E-mail wordt alsmaar slimmer. Zowat 10 procent van de e-mail antwoorden binnen de G-Suite van Google, komt vandaag van Google zelf. Artificial intelligence (ai) en machine learning zijn overigens de grote trends op Google Cloud Next, de grootste zakelijke gebruikersconferentie van Google in Europa, die deze week loopt.

Het cijfer van de 10 procent als automatische replies komt van Amy Lokey, hoofd van de G Suite bij Google. Ze haalde het aan tijdens de keynote van het bedrijf en vermeldde ook dat G Suite (waar ook het populaire Gmail onder valt) vandaag al 1,4 miljard gebruikers telt.

In zakelijke context is het gebruik van G Suite wat meer bescheiden: vier miljoen bedrijven hebben het intussen in huis gehaald. Al zijn daar ook wel best grote organisaties bij. Eentje ervan is Airbus waarvan Luc Hennekens, hun cio met Nederlandse roots, op het Google Cloud Next podium kwam vertellen hoe deze cloud software zijn organisatie hielp bij hun digitale transformatie. ‘G Suite heeft zeker bijgedragen om als organisatie leniger en meer agile te worden’, vertelt hij.

Vijf talen

Met het inbouwen van alsmaar meer ai, toont Google aan hoe het zijn toepassingen slimmer maakt. Het is overigens niet zo dat Google die mail replies ook effectief en automatisch verstuurt. ‘Op basis van de inhoud van een mail stellen wij drie mogelijke antwoorden voor. Maar de gebruiker kiest altijd zelf wat hij of zij daarvan aanduidt, aanpast en dus antwoordt’, vertelt Lokey. 

De dienst is toegankelijk in het Engels, en werd intussen ook gelanceerd in het Spaans, Portugees, Italiaans en Frans. Ook bij het schrijven van een nieuwe mail, en dus niet enkel bij het antwoorden, doet Google vandaag al suggesties binnen G Suite, bijvoorbeeld om zinnen aan te vullen. Het zijn allemaal illustraties van ai, een van de grote trends tijdens Google Cloud Next met achtduizend klanten en partners.

En Google Plus?

Amy Lokey haalde als vice president voor G Suite ook dé drie speerpunten aan waar het bedrijf zich op richt met de collaboration toepassing: secure, smart en simple.

Opvallend (of misschien net niet): over de perikelen met Google Plus repte Google met geen woord. Hierbij zouden de privégegevens van vijfhonderdduizend gebruikers van het sociale netwerk mogelijk op straat zijn beland. Intussen besloot het bedrijf wel om Google Plus op te doeken. 

Maar hierover dus helemaal niets. In tegendeel eigenlijk: Amy Lokey omschreef G Suite tijdens haar keynote als een ‘security nirvana’, om aan te tonen hoe veilig de cloudtoepassing is. 

Nirvana is een belangrijk begrip in het boeddhisme en verwijst naar de hoogste staat die door de mens bereikt kan worden.

Meer over

AgileKunstmatige intelligentie

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

smart city
ActueelCloud & Infrastructuur

Google introduceert Nederlandse spraakassistent

Cloud award
ActueelCloud & Infrastructuur

G-company is Google Cloud Sales Partner of the Year

ActueelInnovatie & Transformatie

Meer dan vier miljard euro boete voor Google

Google Cloud Platform
ActueelCloud & Infrastructuur

Google Cloud geeft keuze om cloudserver niet te delen

Google
AchtergrondInnovatie & Transformatie

Waar staat Google?

Google hoofdkantoor
ActueelCloud & Infrastructuur

Google wil geen cloudsysteem bouwen voor Pentagon

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs