Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Crisis

GlobalData: it-dienstverleners krijgen het zwaar

23 maart 2020 - 10:55ActueelCloud & InfrastructuurAlibabaAmazonAppleGlobalDataGoogle
Teus Molenaar

Analistengroep GlobalData zegt dat 2020 een slecht jaar zal zijn voor bedrijven die it-diensten leveren en consumentenelektronica als gevolg van het coronavirus. Maar er zijn ook winnaars: de fabrikanten van samenwerkingsplatformen. Dit blijkt uit het onlangs herziene rapport Tech, Media & Telecom Trends 2020.

De terugval van consumentenelektronica heeft te maken met verstoorde leveringsketens. De producten worden gewoonlijk in China gemaakt, maar daar werken de fabrieken niet of nauwelijks. Ook het transport ligt vrijwel stil. Apple bijvoorbeeld is als gevolg hiervan geduikeld van de vierde naar de veertiende plaats  van leveranciers wereldwijd. De top drie wordt gevormd door Alphabet (moederbedrijf van Google), Amazon (beide leveren smart home-apparatuur) en de Chinese groothandelgigant Alibaba.

Cyrus Mewawalla, hoofd van Thematic Research bij GlobalData, geeft aan dat topmannen hun handen vol hebben aan de resultaten van het virus. Voor sommigen gaat het om overleven als bedrijf. ‘Kunstmatige intelligentie is eveneens een onderwerp dat het voorbestaan van een onderneming bepaalt. Maar daar hebben de directeuren meer tijd om voorbereidingen te treffen.’

Meer over

Diensten

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Kwantum
ActueelCloud & Infrastructuur

Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

cybersecurity
ActueelCarrière

Kort: Betere soft skills nodig voor cybersecurity-medewerkers, ontslagronde Crowdstrike, Gates fakkelt Musk af en…

ActueelCloud & Infrastructuur

Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

ActueelCloud & Infrastructuur

Digital Realty biedt directe lijn met Microsoft Azure

Boete
ActueelCloud & Infrastructuur

EU legt Apple en Meta onder nieuwe Big Tech-wetgeving forse boetes op

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs