Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Facebook

Facebook doet privacyklachten bij GBA ontploffen

25 mei 2021 - 09:25ActueelSecurity & AwarenessFacebookGBAGoogle
William Visterin

Het voorbije jaar kreeg de Gegevensbeschermingsautoriteit (GBA) een recordaantal van 1.902 klachten. De meeste volgden op het datalek bij Facebook. De GBA legde in totaal voor 951.000 euro aan boetes op, een vervijfvoudiging in vergelijking met het jaar ervoor.

De GBA maakte de cijfers bekend naar aanleiding van de derde verjaardag van de GDPR, op 25 mei dus. Ondanks (of dankzij) de pandemie ontving de GBA in ‘het afgelopen GDPR-jaar’ een ongekend aantal klachten en meldingen over gegevenslekken: 1.902 klachten en 1.232 meldingen.

Het aantal klachten stond onder sterke invloed van het enorme datalek dat Facebook in april registreerde: 530 miljoen gebruikersaccounts van het sociaal netwerk waren gehackt, onder wie drie miljoen Belgen. Alleen al het datalek bij Facebook was goed voor 1.120 klachten bij de GBA.

Datalekken stijgen licht

Met het aantal meldingen van datalekken liep het niet zo’n vaart. Tussen 25 mei 2020 en 20 mei 2021 ontving de GBA 1.232 meldingen van lekken, verloren, gestolen of gehackte gegevens. Dat is een stijging van 31 procent ten opzichte van het aantal meldingen in de twaalf maanden ervoor. Toen waren het er 937.

Opvallend is dat het aantal verzoeken om informatie bij GBA licht daalde op een jaar tijd: van 4.438 naar 4.333.

Boetes maal vijf

Het voorbije jaar werden in totaal 131 sancties opgelegd, waaronder 21 boetes voor een totaalbedrag van 951.000 euro (waarvan zevenduizend euro nadien nietig verklaard werden door het Marktenhof). Daarvan was 600.000 euro bestemd voor Google. 

Ter vergelijking: het jaar daarvoor vaardigde de GBA negen boetes uit voor een totaalbedrag van 189.000 euro. Dat is qua totaal aantal boetes een vervijfvoudiging op een jaar tijd. Als we de boete van Google niet meerekenen, dan nog verdubbelde het totaal aantal GBA-boetes op één jaar tijd.

Meer over

PrivacySocial media

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelInnovatie & Transformatie

Telenet op vingers getikt door privacywaakhond GBA

Google hoofdkantoor
ActueelCloud & Infrastructuur

GBA geeft Google Belgium hoogste boete ooit

Privacy
ActueelInnovatie & Transformatie

Dagelijks vier meldingen van data-inbreuken

security
ActueelInnovatie & Transformatie

Aantal datalekmeldingen blijft stijgen

ActueelInnovatie & Transformatie

GBA bevestigt sanctie voor Google Belgium

ActueelInnovatie & Transformatie

ING beboet voor starre mainframe en positie dpo

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs