Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Kiesschijf

Telecom in België: hogere prijzen, lagere snelheden

03 september 2021 - 10:01ActueelCloud & Infrastructuur
William Visterin

Diensten voor telefoon, tv en internet kosten in België 24 tot 31 procent meer dan in andere Europese landen. Bovendien lijken de snelheden lager te liggen.

Dat blijkt uit onderzoek van consumentenorganisatie Test-Aankoop. De Belg betaalt per maand gemiddeld 73 euro voor een bundel van tv, internet en telefoon. In Duitsland is dat 48 en in Frankrijk 45 euro.

‘Vierde aanbieder nodig’

Volgens Test-Aankoop komen de prijsverschillen door een gebrek aan concurrentie. Er zijn drie aanbieders van telecomdiensten in België. ‘In andere landen zijn dat er gemiddeld vijf. Er moet dus zeker een vierde aanbieder in België komen’, klinkt het bij de organisatie.

Ook voor de bundel met vier diensten, dus met mobiele telefonie er bij, is België bijna het duurste land. Alleen Nederland blijkt hier duurder. Maar ook hier zijn de verschillen met sommige andere buurlanden aanzienlijk. Zo betaalt de Belg 98 euro, terwijl dat in Frankrijk 55 euro is.

Lagere snelheid

Ook zonder bundel, en dus met de prijs van internettoegang alleen, is België duurder dan de buurlanden, aldus Test-Aankoop. Hier kost internet gemiddeld 48 euro per maand. In Nederland is dat 42 euro, in Frankrijk en Duitsland 33 euro.

Bovendien blijkt dat de dienst zelf die hoge prijzen niet verantwoordt. Daarvoor verwijst de consumentenorganisatie naar de Britse prijsvergelijkingswebsite Compare The Market, die de downloadsnelheid om een uur aan tv te streamen heeft vergeleken voor 35 landen.

België staat op plaats 22, met een snelheid van vier minuten en zeven seconden. De buurlanden noteren hoger op deze ranking In Nederland is de downloadsnelheid bijvoorbeeld drie minuten en elf seconden.

Meer over

DienstenTelecom

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Kwantum
ActueelCloud & Infrastructuur

Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

cybersecurity
ActueelCarrière

Kort: Betere soft skills nodig voor cybersecurity-medewerkers, ontslagronde Crowdstrike, Gates fakkelt Musk af en…

ActueelCloud & Infrastructuur

Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

ActueelCloud & Infrastructuur

Digital Realty biedt directe lijn met Microsoft Azure

Boete
ActueelCloud & Infrastructuur

EU legt Apple en Meta onder nieuwe Big Tech-wetgeving forse boetes op

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs