Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Deal handen schudden overname

Vlaamse Itineris neemt Waalse Opinum over

10 november 2021 - 09:15ActueelData & AIItineris
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Softwareontwikkelaar Itineris, dat tools maakt voor nutsbedrijven, gaat Opinum overnemen. Deze onderneming uit Mont-Saint-Guibert biedt nuts- en energiebedrijven inzichten om hun verbruik beter te beheren en hun productie te optimaliseren.

Het is van belang voor energieleveranciers om klanten de nodige inzichten te geven waardoor ze hun verbruik beter kunnen opvolgen en kunnen besparen op hun energierekening. Voor waterbedrijven is waterbehoud dan weer een belangrijke uitdaging. Opinum laat toe dit soort applicaties snel en efficiënt te bouwen. De datahub van Opinum biedt data-analyse, inzichten en alert-opties.

Itineris-ceo Edgard Vermeersch stelt vast dat de twee partijen dezelfde missie delen: bedrijven helpen om op een optimale manier gebruik te maken van energie- en waterbronnen. ‘Door onze krachten te bundelen zullen wij nutsbedrijven nog beter kunnen ondersteunen in de energietransitie. We blijven daarbij gefocust op het verbeteren van de algemene efficiëntie, de klantervaring en de milieudoelen van nutsbedrijven. Door deze overname versterken we onze positie als een tech-innovator in de sector.’

Itineris werd in 2003 door Vermeersch opgericht. In 2013 kwam de GIMV aan boord en ondertussen zitten ook Smartfin, het investeringsfonds van onder meer serial-investeerder Jurgen Ingels, en de overheidsfondsen PMV en FPIM in het kapitaal. Itineris is ook actief in de VS. Zo houdt het zich bijvoorbeeld bezig met de automatisering van de waterfacturatie van de stad New York. 

Meer over

Overname

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Softwarebedrijf Itineris wil naar de beurs

ceo Itineris
ActueelInnovatie & Transformatie

Groei noopt Itineris tot aanwervingen

Smart City
AchtergrondCloud & Infrastructuur

Opinum laat gebouwen hun data prijsgeven

ActueelCloud & Infrastructuur

Itineris haalt tien miljoen euro op

Deal handen schudden overname
ActueelCloud & Infrastructuur

Proximus in zee met start-up Opinum

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs