Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Rekening online betalen

Visma Yuki checkt facturen via blockchain, wie volgt?

30 november 2021 - 14:043 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurVisma SoftwareYuki
Pim van der Beek

Aanbieder van online boekhoudsoftware Yuki zet blockchaintechnologie in om inkomende facturen te controleren. Zo moet de echtheid van bonnen en facturen automatisch geverifieerd worden. Yuki, onderdeel van Visma, is naar eigen zeggen de eerste software-aanbieder in Europa die blockchaintechnologie grootschalig inzet voor factuurverwerking en -betaling.

De gebruikte blockchaintoepassing heet non fungible token invoicing, ofwel nft-invoicing. Als de verzender een factuur in de blockchain plaatst, is deze niet te veranderen. De factuur die de klant krijgt, heeft een sleutel waarmee deze dankzij technologie van Mintblue vanuit Yuki is te valideren met de factuur in de blockchain. Bekijk deze video om te zien hoe dat werkt.  

De aanbieder: ‘Zijn beide facturen identiek, dan vindt automatische verwerking plaats. Als de factuur is geverifieerd is het zelfs mogelijk om de factuur automatisch te betalen. De software kan dan bijvoorbeeld rekening houden met het beste betaalmoment voor een optimale cashflow.’

De toepassing speelt onder meer in op de opkomst van zogenoemde spookfacturen. Criminelen proberen bijvoorbeeld om met die valse facturen geld te incasseren voor klussen die niet zijn uitgevoerd. In de grotendeels geautomatiseerde boekhouding van bedrijven worden die facturen soms gewoon uitbetaald. De ontvanger van de factuur die wel op onderzoek uitgaat, is vaak veel tijd kwijt om te controleren of de afzender en factuur kloppen.

Nft-invoicing

Visma Yuki benadrukt dat geautomatiseerde factuurverwerking niet per definitie veilig is. ‘De afhankelijkheid van derde partijen vormt een potentiële zwakke plek. Zo kan een leverancier in de verwerkingsketen gehackt worden, failliet gaan, prijzen sterk verhogen of de dienstverlening beëindigen. En overheden kunnen regels voor standaardisatie van factuurverwerking wijzigen waardoor de automatische verwerking stokt.’

Voordat blockchain echt een rol van betekenis kan spelen in een veilige factuurverwerking, zijn er meer softwareleveranciers nodig die nft-invoicing-technologie inbouwen in hun facturatiesoftware. Visma Yuki en Mintblue roepen andere dienstverleners op om zich bij nft-invoicing aan te sluiten om zo samen de administratie makkelijker en veiliger te maken.

De directeur van Yuki, Rogier van den Heuvel: ‘Als meer bedrijven volgen met het inbouwen van nft-invoicing-technologie in hun software, geeft dit elke factuur een geëncrypte digitale variant die op te halen is vanaf de blockchain. De herkenning en correctheid is dan altijd honderd procent. Daarmee kunnen we een groot ongemak gezamenlijk oplossen.’ Niels van den Bergh, directeur van Mintblue: ‘Deze initiatieven zie je al in de markt, alleen liggen de data en het verdienmodel altijd bij een externe partij. Met de blockchain heb je deze beperkingen niet en blijf je altijd eigenaar over je eigen data. Ook als de bedrijven eromheen zouden verdwijnen.’

Meer over

BlockchainDienstenFaillissementen

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Kwantum
ActueelCloud & Infrastructuur

Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

cybersecurity
ActueelCarrière

Kort: Betere soft skills nodig voor cybersecurity-medewerkers, ontslagronde Crowdstrike, Gates fakkelt Musk af en…

ActueelCloud & Infrastructuur

Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

ActueelCloud & Infrastructuur

Digital Realty biedt directe lijn met Microsoft Azure

Boete
ActueelCloud & Infrastructuur

EU legt Apple en Meta onder nieuwe Big Tech-wetgeving forse boetes op

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs