Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Waarom blijft kmo doof voor gevaar van hackers?

06 mei 2022 - 10:51AchtergrondInnovatie & TransformatieCCB

Anders dan bij grote ondernemingen leeft onder kleinere bedrijven nog altijd de misvatting dat bij hen weinig valt te halen. Liefst 59 procent van de bedrijven met vijf tot vijftig medewerkers ziet zichzelf niet als een interessante prooi voor hackers, aldus recent, Nederlands onderzoek.

Ook in België heerst deze opvatting. Dit verkeerde begrip kan nog eens worden versterkt door de recente vaststelling van het CCB, het Centrum voor Cybersecurity België, dat het aantal gevallen van ransomware in België de laatste maanden een dalende lijn laat zien.  

Ten onrechte, want cybercriminelen richten zich op alles en iedereen waar geld valt te halen. Bovendien valt bij het minder goed beveiligde kmo vaak gemakkelijker binnen te dringen. Bijkomend probleem is dat kleine en middelbare ondernemingen zelden voldoende kennis en mankracht hebben om zich goed te kunnen verdedigen. Security-krachten zijn immers schaars. De kmo-sector is daarom sterk afhankelijk van externe dienstverleners. Die hebben mede tot taak hun klanten op de gevaren te wijzen.

De vraag dringt zich op of er vanuit de it-industrie, de overheid en kmo-sector niet een gezamenlijke bewustzijnscampagne moet worden ontwikkeld. Waarbij aan kmo-bedrijven ook allerlei praktische en actuele informatie wordt gegeven.

Wat vindt u? En welke ideeën heeft u om de kmo-markt zich meer bewust te maken van de gevaren?

Vakbeurs Cybersec Europe

Op 11 en 12 mei vindt Cybersec Europe plaats. Deze Europese securityvakbeurs kan zowel fysiek in Brussel als online worden bezocht. Registreren voor een bezoek kan via de gelijknamige site.

Meer over

CybercrimeHackingPhishing

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

OpinieCarrière

Dit zijn voordelen van grootzakelijke ai voor kmo

ActueelInnovatie & Transformatie

Tien miljoen voor kmo-projecten rond cybersecurity

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs