Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

België is meest plichtsbewust bij cybersecurity

03 december 2015 - 13:08ActueelGovernance & Privacy
Kevin Stickens
Kevin Stickens

De Belgische managers scoren met een percentage van 12 procent het laagst op de vraag of ze hun onderneming al eens hebben blootgesteld aan cybersecurityrisico’s. Dit blijkt uit een studie van het Amerikaans Palo Alto Networks. Als voornaamste redenen worden frustraties betreffende het beleid aangehaald en dat het beleid werd omzeild om hun werk beter te kunnen uitvoeren met efficiëntere tools.

De Belgische managers springen volgens een West-Europese studie het meest plichtsbewust om met cybersecurity. Het gemiddelde in West-Europa ligt op 27 procent. Koploper blijken de Duitse managers te zijn met 38 procent. En bij België ligt dit percentage op 12 procent. De voornaamste reden hiervan zijn de frustraties over het beleid en dat het beleid werd omzeild om het werk efficiënter uit te kunnen voeren.

‘De bevindingen suggereren dat senior medewerkers overmoedig zijn en bereid zijn risico´s te nemen omdat ze niet verwachten dat het hen zal overkomen,’ zegt Greg Day,vice president en regional chief security officer EMEA bij Palo Alto Networks. ‘We hebben echter te maken met veranderende regelgeving, en met een verschuiving in de zichtbaarheid van wat er de komende jaren werkelijk gaat gebeuren in Europa. Hierdoor is het nemen van risico´s niet langer verantwoord. Het suggereert ook dat het cybersecuritybeleid nog door velen wordt gezien als iets dat gedaan moet worden door de organisatie, niet iets wat iedereen moet volgen.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Tienduizenden Belgische sites overtreden European Accessibility Act

    ActueelSecurity & Awareness

    Europese Commissie scherpt Cybersecurity Act aan

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit was Cybersec Europe 2025!

    Cloud
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    ActueelSecurity & Awareness

    Cyberveiligheid naar bestuurskamer: noodzaak van board-training

    Europa
    ActueelSecurity & Awareness

    Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs