Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Programmeren verplicht op middelbare school?’

opleiding
10 maart 2016 - 14:18OpinieInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Programmeren moet – in welke vorm dan ook – verplicht worden op middelbare scholen. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

De discussie over de kloof tussen onderwijs en praktijk is al vele jaren oud. In en voor de ict lijkt deze kloof nog veel groter dan voor andere leer- en werkgebieden. Vanuit de ict-sector klinkt al herhaaldelijk het geluid dat basale ict-vaardigheden meer en eerder in het onderwijs opgenomen moeten worden. Bijvoorbeeld door al te leren programmeren op de basisschool.

Over de basisschool valt nog wel te discussiëren, maar op de middelbare school moet ict-kennis en -inzicht toch echt worden meegegeven. Terwijl niet elk kind een programmeur moet worden, is leren programmeren een waardevolle basis voor later begrip van onze ict-afhankelijke leef- en werkwereld. Programmeren dus niet als keuzevak, maar verplicht op de middelbare school. Of toch op een hoger abstractieniveau omgaan met ict? Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security-check-luchtvaart-aviation-cybersecurity
    Security & Awareness

    Cyberverzekeraar Stoïk lanceert eigen security-diensten

    Innovatie & Transformatie

    Dit zijn de winnaars van de Computable Awards 2026

    Innovatie & Transformatie

    Michel Verwaerde is IT Person of the Year

    Innovatie & Transformatie

    Van projecten, sociale innovaties tot IT Person: zij maken kans op een Computable Award

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Innovatie & Transformatie

    Dit zijn de kandidaten voor Tech & Cyber Start-up of the Year

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs