Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Option stuurt CEO de laan uit

11 maart 2016 - 08:06ActueelCarrièreOption
Kevin Stickens
Kevin Stickens

Option, het hoogtechnologische bedrijf van Jan Callewaert, neemt afscheid van ceo Frank Deschuytere. Dit gebeurde kort na de publicatie van hun jaarrapport. De teleurstellende resultaten van 2015 worden als reden meegegeven.

De ceo wordt vervangen door Option-oprichter Jan Callewaert. Hij wist zijn geesteskind al meermaals uit het slop te halen. Vooral het mislukte Cloudgate-project, waarbij Option met een draadloze gateway sterk inzette op het internet of things (IoT), speelde een grote rol bij het ontslag.

‘We hebben niet op het juiste paard gewed’, verklaart Callewaert in een interview met De Standaard. ‘Ik had de hoop dat Deschuytere van Cloudgate met onze partners in 2015 een commercieel succes zou maken. Dat is niet gelukt. Dan moet je je conclusies trekken.’ Callewaert plant enkel tijdelijk te functioneren als ceo, maar wilt zijn tijd nemen om een nieuwe directeur aan te stellen.

Option sloot 2015 af met een verlies van 14,1 miljoen euro op een omzet van 4,1 miljoen euro. Eerder kon het bedrijf al enkel overleven door een lening van zes miljoen van het Amerikaanse Danlaw en overbruggingskredieten.

Het bedrijf wilt zich vanaf nu concentreren op het aanbieden van end-to-endoplossingen. De focus op Cloudgate wordt ingeperkt en daarnaast wordt er meer ingezet op connected car- en smart lighting-oplossingen. ‘Option slaat een bladzijde om en gaat op een nieuwe manier aan haar toekomst werken’, aldus Callewaert.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Daling
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zeg niet Option, maar zeg Crescent

    Financiering finance geld
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Option verandert van naam in nieuwste reddingspoging

    ActueelCarrière

    Donkere wolken pakken zich samen boven Option

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Option maakt zoveelste doorstart

    MBO handen samenwerking overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Option verkoopt pas opgekochte Innolumis

    Afname, verlies
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Option leidt 4,5 miljoen euro verlies

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs