Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Vingerafdruk is géén goed wachtwoord’

17 maart 2016 - 08:53OpinieSecurity & Awareness
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Vingerafdrukken doen verkeerd dienst: ze zijn géén goede wachtwoorden. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Het gebruik als wachtwoord van een biometrisch kenmerk zoals een vingerafdruk lijkt een goed idee. Het is niet iets dat je kunt kwijtraken of vergeten. Daarin schuilt nu net het grote probleem, waardoor het juist géén goed wachtwoord is. Na een hack waarbij wachtwoorden zijn gestolen, luidt het standaardadvies: verander je wachtwoorden. Een loos advies als er digitaal opgeslagen vingerafdrukken zijn buitgemaakt, zoals bij de geruchtmakende cyberinbraak bij het Amerikaanse hr-orgaan voor overheidspersoneel.

Daarbij zijn de vingerafdrukken van 5,6 miljoen mensen gestolen, waarbij eerst nog werd geschat dat het ‘slechts’ 1,1 miljoen overheidsbeambten betrof. Natuurlijk, overstappen naar een andere vinger(afdruk) is mogelijk. Alleen is de houdbaarheid van die oplossing op twee handen te tellen. Als er niet al volledige handensets zijn gehackt. Het maken van nepvingers wordt ook steeds gemakkelijker en goedkoper. Vingerafdrukken zijn dus eigenlijk gebruikersnamen en geen wachtwoorden. Wat vind jij?

Het spoofen van vingerafdrukken kan nu al met een gewone inkjetprinter (en speciale geleidende inkt).

Meer over

Biometrie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Orange bundelt b2b-krachten met security als troefkaart

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    ActueelSecurity & Awareness

    VanRoey zet met overname Group K in op Limburg

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs