Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

Gratis internet in Thalys-treinstellen

10 mei 2016 - 06:57ActueelCloud & Infrastructuur
Kevin Stickens
Kevin Stickens

Thalys heeft het aanbod van Wi-Fi op de treinstellen fors uitgebreid. Naast de eerste klas kan nu ook in de andere klassen gratis gebruik worden gemaakt van Wi-Fi.

Voortaan biedt Thalys, alle reizigers gratis draadloos internet aan tijdens de treinreis. De Wi-Fi wordt in samenwerking met Icomera, een Zweeds bedrijf aangeboden. Het bedrijf heeft een grenoverschrijdende toegang tot 3G- en 4G-netwerken gerealiseerd en vormt daarbij het aanspreekpunt voor Thalys.

Eerder voorzag Thay de reizigers in eerste klasse al van Wi-Fi, maar voortaan kan elke passagier gratis surfen op de hogesnelheidstrein. Momenteel is het aanbod beperkt tot een transferlimiet van 40 megabyte en een surfsnelheid van 512 Kbs. Ga je daarover, dan kan je verder met gehalveerde snelheid. Ideaal is deze oplossing dus nog zeker niet.

Thalys vraagt zijn reizigers wel om geen video te streamen uit vrees dat één gebruiker zo het netwerk kan vertragen voor de rest van de reizigers. De streamingkwaliteit zal gezien de bandbreedte toch niet al te hoog liggen.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Datacenter
    Overheid

    Boekhouders klagen overheid aan voor haperende it-systemen

    Cloud & Infrastructuur

    ASML schroeft productie chip­ma­chi­nes maximaal op

    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft-datacenter verbruikt 1 procent van alle stroom in Nederland

    Cloud & Infrastructuur

    Solvinity haalt bakzeil bij Rotterdamse rechter

    Cloud & Infrastructuur

    IBM-topman trekt boetekleed aan: niet snel genoeg aangepast

    Data & AI

    Apple sleept OpenAI voor de rechter

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs