Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Misser

‘Software-doorverkoop Dell is strategische misser’

22 juni 2016 - 08:24AchtergrondCloud & InfrastructuurDellDell EMC
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Schuld dwingt Dell om software-onderdelen te verkopen, wat op termijn schadelijk is. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Schuldgedwongen, vanwege de forse overname van EMC, doet Dell afstand van diverse divisies voor software. De EMC-koop is mogelijk gemaakt door een complexe constructie met investeringsmaatschappijen en dat is gevolgd op de kostbare beursexit van Dell zelf. De gecombineerde tech-reus die niet langer gebonden is aan de korte termijn grillen van de aandelenmarkt, boet nu echter aan kracht in.

De verkoop van verschillende software-onderdelen scheelt namelijk aan strategische slagkracht. Zo doet Dell nu zijn divisie voor geavanceerde data analytics, databasebeheer en dataprotectie van de hand. Allen gebieden die niet bepaald achterhaalde hypes zijn, maar bloeiende trends. Enkele van de nu verkochte – of als zelfstandig entiteit naar de beurs gebrachte – onderdelen zijn eerder juist voor veel geld gekocht. Of is de verkoop van services- en softwaretakken geen ingrijpende operatie? Wat vind jij?

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    EMC gaat verder als Dell EMC

    Groen licht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europa akkoord met overname EMC door Dell

    Dell
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Dell zet divisies te koop voor financiering EMC’

    Computable.be
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Michael Dell schetst contouren Dell/EMC

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs