Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

‘Cloud is het nieuwe shadow-IT’

Shadow IT
11 januari 2017 - 11:45AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Cloud brengt vele voordelen, maar de gemakkelijke ingebruikname heeft een schaduwkant. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Cloud computing is niet meer weg te denken uit het moderne ict-landschap en de hedendaagse wereld. Het gemakkelijk gebruiken, schalen en benutten van uiteenlopende clouddiensten brengt vele voordelen. Flexibiliteit, grip op kosten, betalen naar gebruik, grootschalig ict-gebruik, en andere mogelijkheden worden zo ontsloten voor organisaties van uiteenlopende omvang.

Tegelijkertijd zorgt het grote gebruiksgemak van veel clouddiensten ook voor onbekende, onvertrouwde of zelfs ongewenste scenario’s. Het zogeheten shadow-it is springlevend. Ooit is de microcomputer en vervolgens de persoonlijke computer op deze wijze binnengedrongen op departementsniveau binnen bedrijven. De bescheiden aanschaf van een pc was zó gedaan, net zoals nu de relatief kleine kosten doenbaar zijn voor een cloudaccount hier of daar. Cloud is het nieuwe shadow-it. Wat vind jij?

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    NetApp
    Cloud & Infrastructuur

    NetApp wil storage-bottleneck voor ai factories weghalen

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Broadcom vernietigt Europese cloudmarkt met VMware-praktijken’

    Cloud & Infrastructuur

    Ovhcloud breidt Belgisch partnernetwerk uit

    Cloud & Infrastructuur

    Stroomvraag datacenters in België loopt sneller op dan verwacht

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter in Lanaken moet internationale cloudklanten bedienen (en tot 1 miljard kosten)

    Cloud & Infrastructuur

    APK Group versterkt telecomtak met overname van Gits

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs