Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Cybersecurity is en blijft ondergeschoven kindje’

cybersecurity
15 mei 2017 - 10:18AchtergrondSecurity & Awareness
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Cybersecurity wordt nog altijd niet serieus genomen, zie de impact van WannaCry. Dit is de discussie-stelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Security-experts als Ronald Prins van Fox-IT zijn een roepende in de woestijn. Cybersecurity krijgt nog altijd niet genoeg aandacht, weten zij de wereld telkens weer voor te houden. Niet alleen de ict-wereld maar ook de bredere, algemene wereld is schuldig aan verwaarlozing van cybersecurity. Het nieuwste bewijs is de enorme, wereldwijde impact van ransomware WannaCry die als worm zichzelf volautomatisch verspreidt.

Naast een duidelijk gebrek begin mei aan installaties van de patch die Microsoft al medio maart heeft uitgebracht, speelt er in deze zaak nog een aandachtsgebrek voor cybersecurity. Een deel van de door WannaCry geïnfecteerde organisaties blijkt allang niet meer ondersteunde Windows-versies te gebruiken. Microsoft heeft zich zelfs genoodzaakt gezien om Windows XP en Server 2003 te patchen. Het heeft de update vrijgegeven die het heeft gemaakt voor klanten die betalen voor custom support op de antieke Windows-versies. Op oud besturingssysteem blijven zitten, zónder (custom) support en kennelijk ook zonder goede isolatiemaatregelen. Cybersecurity is een ondergeschoven kindje. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    McKinsey-hack toont aan: autonome ai-agents verschuiven cyberdreiging naar hoger niveau

    Security & Awareness

    Orange Cyberdefense brengt film uit over wereld achter cybercriminaliteit

    CISO
    Governance & Privacy

    Hoe ciso’s zich moeten voorbereiden op de nieuwe security-regelgeving van 2026

    Security & Awareness

    Ransomware op recordhoogte: nieuwe acteurs, zelfde film

    Carrière

    Kort: Opnieuw Big Mac voor Capgemini, Deryckere nieuwe ceo Cegeka (en meer)

    cyber criminal
    Security & Awareness

    Grote platformen voor cybercriminelen aangepakt in internationale operatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs