Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Carrière

ICT’er verdient meer dan gemiddeld

18 mei 2017 - 10:03ActueelCarrière
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Een ict’er verdient in ons land gemiddeld 3.545 euro bruto per maand. Daarmee is het de vijfde best betaalde job. Over alle beroepen heen ligt het gemiddelde loon in België op 3.401 euro. De cijfers komen uit de loonenquête van het hr-magazine Vacature.

Een gemiddelde voltijds werkende Belg verdient bruto precies 3.401 euro per maand. Voor een gehuwde bediende komt dat netto op 2.049 euro. De gemiddelde ict’er zit met 3.545 euro daar bijna 5 procent boven.  

Managers en directieleden nemen het zwaarste loonzakje mee naar huis: gemiddeld 5.755 euro per maand. Ook researchers, juristen en ingenieurs verdienen gemiddeld meer dan de rest van de beroepsbevolking. Een beroep in de sectoren toerisme, administratie en secretariaat en vooral de horeca brengt het minste op. Wie in de horeca tewerkgesteld is, moet met 2.532 euro bruto tevreden zijn.

De vijf best verdienende sectoren zijn de chemie en farma, energie en milieu, banken en verzekeringen, industrie en productie van voedings- en consumptiegoederen. Ook het opleidingsniveau heeft een sterk invloed op het startersloon. Masters in de gezondheidszorg (dokters en specialisten) krijgen het hoogste startloon (2.912 euro bruto), gevolgd door masters in de chemie en de farmaceutische wetenschappers (2.838 euro bruto). Met een diploma in een stem-richting (science, technology, engineering & mathematics) verdien je eveneens meer dan gemiddeld.

Uit de enquête blijkt verder dat het aantal legale voordelen dat werknemers uitdelen, almaar toeneemt. Driekwart van de werknemers krijgt een eindejaarspremie, 72 procent mag maaltijdcheques mee naar huis nemen. De dertiende maand en de hospitalisatieverzekering zijn weggelegd voor respectievelijk 67 en 65 procent van de werknemers. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Ai-vaardigheden leveren it’ers extra loon op

    Carrière

    Re­or­ga­ni­sa­tie bij TomTom treft 200 banen

    Carrière

    Van 3.350 tot 9.150 euro: zoveel verdienen it’ers

    AI-tools
    Data & AI

    Helft werknemers gebruikt privé-ai voor werk

    Securitybudget
    Carrière

    Ciso beslist zelden over se­cu­ri­ty­aan­koop

    Innovatie & Transformatie

    Door ai nemen it-dienst­ver­le­ners afscheid van het uurtje-factuurtje

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs