Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
E-commerce

Ceo’s: ‘Koop op Belgische websites’

19 december 2017 - 10:04ActueelCloud & InfrastructuurBol.com
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

‘Wie Belgisch koopt, steunt onze economie en draagt zorg voor zijn eigen buurt. Bij kleppers als Bol.com vloeit al het geld naar het buitenland.’ Dat schrijft Wouter Torfs, samen met nog vier andere Belgische bedrijfsleiders, in een open brief die verscheen in Het Nieuwsblad, Gazet van Antwerpen en Het Belang van Limburg.

Vijf Belgische ceo’s – Luc Van Mol (ZEB), Grete Remen (Damhert), Wouter Torfs (Torfs), Frans Colruyt (Colruyt) en Bart Claes (JBC) – hebben een opmerkelijke open brief gepubliceerd. Daarin roepen ze Belgische consumenten op om goederen te kopen op Belgische websites van Belgische bedrijven.

De directe aanleiding voor de brief is een artikel in Twinkle, een magazine over e-commerce. Het blad stelde een top 100 op van de grootste webshops in ons land. Pas op nummer zes duikt daar een eerste Belgisch bedrijf op: Vente Exclusive. Zes bedrijven in de top 10 zijn buitenlands; zeven als je weet dat Vanden Borre eigenlijk in Franse handen is.

De brief is bedoeld om eigen ondernemers te steunen, stelt initiatiefneemster Grete Remen (tevens N-VA-parlementslid). Belgische bedrijven spijzen de staatskas door hier belastingen te betalen waarmee ons onderwijs en sociale zekerheid wordt gefinancierd. Remen contacteerde eerste Wouter Torfs, die daarna de andere ceo’s bij elkaar bracht.

Volgens sectorfederatie Comeos gaat bijna 54 procent van de omzet in online-handel in ons land naar het buitenland. Dat aandeel stijgt ook.

Gino Van Ossel, retailexpert van Vlerick Business School, heeft begrip voor de actie, maar beantwoordt ook de vraag waarom er geen Belgische km2 Bol.com of Coolblue bestaat: ‘We hebben ons de kaas van het brood laten eten’.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs