Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Cert krijgt extra middelen van overheid

20 februari 2018 - 09:01ActueelOverheid
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Computer Emergency Response Team (Cert) van de overheid gaat het aantal experts dat het in dienst heeft tegen volgend jaar bijna verdubbelen. In 2019 moeten er zo'n 36 securityspecialisten werken. Dat meldt De Tijd. België moet zo een voorloper worden op het gebied van cybersecurity.

De aankondiging van de personeelsuitbreiding werd gedaan op een persconferentie die de regering had georganiseerd samen met het CCB, het Centrum voor Cybersecurity Belgium waar het Computer Emergency Response Team onder valt. De bevoegdheidsverdeling is eenvoudig: het CCB zet de grote krijtlijnen uit, het Cert dient als eerstelijnshulp bij acute problemen.

Ze nemen de coördinatie op zich bij grote aanvallen, verlenen indien nodig hulp en leiden ook bedrijven en ambtenaren op. Bij de oprichting in 2015 werkten er twee mensen bij het Cert. Tegen volgend jaar moeten dat er vijftig zijn: 36 technici en veerien mensen in ondersteunende diensten. Probleem in België is wel dat de bevoegdheid over cyberveiligheid nog verder verspreid is, onder meer bij de Federal Computer Crime Unit en de onderliggende Regional Computer Crime Units.

Tegelijk lanceert het CCB nu ook een nieuwe referentiegids met zo’n 150 maatregelen die bedrijven en organisaties kunnen toepassen om zich beter te beveiligen tegen cybercriminelen. De gids is gratis te downloaden op de website van de CCB.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Hacker
    ActueelOverheid

    CCB sensibiliseert bedrijven rond cybersecurity

    misdaad
    OpinieInnovatie & Transformatie

    CCB alleen lost cybercrime-probleem niet op

    Aanpakken cybercrime
    ActueelSecurity & Awareness

    CCB en Microsoft jagen op besmette computers

    Certificaat
    ActueelInnovatie & Transformatie

    CCB ontwikkelt basisopleiding veilig internet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs