Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Contract ondertekenen

Ingenieursbureau Mides neemt Alliacta over

07 juni 2018 - 09:26ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Belgische ingenieursbureau Mides heeft zijn Belgisch-Nederlandse sectorgenoot Alliacta uit Hasselt en Roermond overgenomen. Mides bevestigt daarmee zijn internationale ambities. Het kijkt ook richting Duitsland en Frankrijk.

Mides en Alliacta zijn geen onbekenden voor elkaar. ‘De voorbije jaren zijn er al gesprekken geweest om nauwer samen te werken’, zegt uittredend Alliacta-ceo Rudi Smeets. ‘Beide bedrijven hebben heel wat raakvlakken: het zijn belangrijke nichespelers in hun markt en concentreren zich exclusief op het aanbieden van eigen engineers voor tijdelijke technische projecten.’

Mides beschikt dankzij de overname over meer dan 220 ingenieurs die actief zijn bij onder andere Volvo, Arcelor Mittal, DSM, Daikin, Smurfit Kappa, Neways en Sabca. Bij Alliacta zijn er veertig in dienst die vooral in het zuiden van Nederland en in Belgisch Limburg werken. De ambitie is om tegen 2020 vast werk te bieden aan 250 ingenieurs in België en honderd in Nederland. Om meer slagkracht te hebben in de markt zal de naam Alliacta in de komende maanden dan ook omgevormd worden naar Mides.

Naast de bestaande vestigingen in Roeselare, Geel, Hasselt en Roermond beschikt het bedrijf nu al over hubs in Aartselaar, Vilvoorde, Gent, Leuven en Maastricht. Verder zijn er plannen voor vaste kantoren in Gent, Leuven en Eindhoven. ‘En op termijn willen we ook in Duitsland en Frankrijk vaste voet aan de grond krijgen’, zegt Mides-ceo Koenraad Stockman. ‘Bovendien investeert Mides als vakspecialist ook volop in nieuwe technologieën, zoals 3D-scanning en plant layout.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs