Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Manager

NGData benoemt Doug Gross als nieuwe topman

24 januari 2019 - 09:16ActueelCarrièreNGData
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Belgische softwarebedrijf NGData, dat oplossingen ontwikkelt voor het beheer en optimaliseren van klantervaringen gebaseerd op data analytics, heeft Doug Gross aangesteld als nieuwe chief executive officer. Hij volgt de onlangs ontslagen Luc Burgelman op die het bedrijf moest verlaten na tegenvallende resultaten.

Doug Gross was eerder executive director van Corporate Banking Solutions bij FIS Global, specialist in financiële diensten. Daarvoor was hij ceo van het betaaltechnologiebedrijf Clear2Pay America, dat in 2014 door FIS Global werd gekocht. Hij bekleedde ook managementposities bij S1, Unisys en HSBC.

Gross moet NGData verder stuwen in enkele ‘datagedreven industrieën’, zoals het bedrijf het zelf omschrijft, waaronder de banksector en telecommunicatie en dit zowel in Europa als daarbuiten. Samen met medeoprichter Frank Hamerlinck en het huidige managementteam zal hij verantwoordelijk zijn voor de ontwikkeling van oplossingen op het gebied van marketing en klantervaring en het bedrijf verder internationaal op de kaart zetten. Onderzoek en ontwikkeling blijven evenwel in België. In de klantenportefeuille van NGData zitten onder meer Belfius en Telenet.  

‘We willen Luc Burgelman, onze vertrekkende ceo, bedanken voor zijn bijdrage aan het bouwen van onze marktpositie als de go-to-expert’, aldus Michel Akkermans, voorzitter van de raad van bestuur van NGData. ‘We verwelkomen ook Doug, die de beste persoon is om onze internationale expansie verder te zetten. Zijn ervaring en uitgebreide netwerk zullen een enorme meerwaarde zijn voor onze toekomstige groei.’

NGData kwam eind vorig jaar in zwaar weer terecht na mindere resultaten. Ook enkele overnames verliepen niet zoals gewenst. Verschillende toplui moesten het bedrijf verlaten, waaronder Burgelman. Ook het Franse kantoor werd gesloten. Jurgen Ingels (oprichter van Clear2Pay en investeerder in NGData) nam in de tussentijd de functie van interim-ceo op zich. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    storm onweer donder bliksem
    ActueelCarrière

    Het rommelt bij big data-specialist NGData

    Stijging
    ActueelCloud & Infrastructuur

    NGData kiest erp van Unit4 voor internationale groei

    ActueelData & AI

    NGData haalt ruim zestien miljoen euro op

    Deal handen schudden overname
    ActueelData & AI

    NGData neemt Amerikaanse Eccella over

    ActueelData & AI

    NGData opent nieuw kantoor in Parijs

    Trustbuilder ceo
    ActueelCarrière

    Frank Hamerlinck nieuwe ceo TrustBuilder

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs