Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

EU reikt Next Generation Internet-awards uit

award
26 februari 2019 - 13:53ActueelCloud & InfrastructuurEuropese Commissie
Cees Visser

Dr. Christopher Frauenberger, MyData Global en CryptPad zijn drie van de negen partijen die door de Europese Commissie zijn onderscheiden met een Next-Generation Internet (NGI)-award. De prijs beloont initiatieven die een positieve impact op internet hebben.

De prijsuitreiking vond plaats tijdens het 4YFN (4 Years from Now)-startupevenement in Barcelona. De Next Generation Internet-award is een erkenning voor impactvolle Europese initiatieven en individuen die een ‘mensgericht, betrouwbaar en duurzaam internet’ creëren.

Zo krijgt de Finse non-profitorganisatie MyData Global de prijs voor haar project Data as Human Right. ‘In de afgelopen jaren zijn we overspoeld door schandalen met betrekking tot datalekken’, zegt MyData-general manager Teemu Ropponen in een reactie. ‘De GDPR is een prima startpunt voor verbetering, maar het is niet genoeg. We willen dat burgers zelfbeschikking over hun gegevens krijgen en willen ook zien hoe nieuwe bedrijven en innovaties zich ontwikkelen op basis van persoonlijke gegevens.’

Het MyData-initiatief is bedoeld om individuen te helpen beslissen hoe hun persoonlijke gegevens worden gebruikt en hen ook te laten profiteren van het delen van die gegevens.

Opportunisme

Dr. Christopher Frauenberger, verbonden aan de Technische Universiteit van Wenen (TU), ontvangt de NGI ‘Brilliant early career researcher’-award voor zijn project Compass, dat eruit bestaat de ontwikkeling van Internet of Things niet louter en alleen uit technologische en economisch opportunisme te leiden, maar daar ook een maatschappelijk verantwoordelijkheid in te leggen.

CryptPad, dat ook in de prijzen viel, is een online-tekstverwerker, waarmee meerdere personen aan documenten kunnen werken. De opensource-dienst op basis van zero knowledge-technologie let evenwel meer op privacy en versleutelt data.

Winnaars

Tijdens de 2019-edtie van de Next Generation Internet-awards vielen negen organisaties in drie categorieën (Research and Education, Culture en Start-up) in de prijzen. Voor alle prijswinnaars, kijk op de site van de organisatie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden wedt Google Cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite, Wireless Logic koopt Zipit Wireless (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    Data & AI

    Kort: Ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via qr-code (en meer)

    Data & AI

    Kort: Amista koopt Alluvion, twee open modellen bij OpenAI (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs