Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

Liberty Global voegt Virgin Media samen met O2

07 mei 2020 - 13:20ActueelCloud & InfrastructuurBTLiberty GlobalO2TelefonicaVirginZiggo
Alfred Monterie

Kabel- en telecomgiganten Liberty Global en Telefónica voegen hun Britse activiteiten samen tot het grootste telefoon- en internetbedrijf van het Verenigd Koninkrijk. Hiermee wordt de aanval op BT ingezet.

Liberty Global, eigenaar van onder meer Ziggo, gaat zijn Britse dochter Virgin Media (kabel en telefonie) samenvoegen met de mobiele telefoonaanbieder O2. De Amerikanen hebben daarover overeenstemming bereikt met Telefónica. De twee concerns lichten hun plannen vandaag toe.

Hierdoor ontstaat in het Verenigd Koninkrijk een telecomconcern met een omvang van 38 miljard dollar. De joint venture wordt in één klap een van de grootste telecomspelers in Europa. Liberty Global heeft in Engeland al grote kabelbelangen. Het met schulden beladen Spaanse Telefonica krijgt met de deal meer lucht.

Liberty Global is eigendom van de Amerikaanse miljardair John Malone. Deze geslepen dealmaker voegt geregeld bedrijven samen of verkoopt onderdelen hiervan. In Nederland nam hij begin 2014 Ziggo over en voegde dat samen met UPC. Twee jaar later ontstond het fusiebedrijf VodafoneZiggo. In Duitsland en een aantal Midden-Europese landen verkocht Malone zijn kabelbedrijven aan Vodafone.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Datacenter
    Overheid

    Boekhouders klagen overheid aan voor haperende it-systemen

    Cloud & Infrastructuur

    ASML schroeft productie chip­ma­chi­nes maximaal op

    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft-datacenter verbruikt 1 procent van alle stroom in Nederland

    Cloud & Infrastructuur

    Solvinity haalt bakzeil bij Rotterdamse rechter

    Cloud & Infrastructuur

    IBM-topman trekt boetekleed aan: niet snel genoeg aangepast

    Data & AI

    Apple sleept OpenAI voor de rechter

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs