Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Ontslag afscheid opstappen

Getronics BeLux wil af van 126 werknemers

14 augustus 2020 - 11:31ActueelCarrièreGetronics
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Bij it-dienstverlener Getronics in Diegem staan 126 van de 336 banen op de tocht. Dat schrijft Het Laatste Nieuws. Volgens de vakbonden wil de nieuwe eigenaar van Getronics vooral de loonmassa van het Belgische filiaal afbouwen vooraleer het over te nemen.

De saga rond Getronics begint eind juli toen het bedrijf voor 200 miljoen euro verkocht werd aan het Britse kapitaalfonds GSH Private Capital, dat een minderheidsaandeelhouder van Getronics was. De verkoper was de Amerikaans-Braziliaanse entrepreneur Nana Baffour die het bedrijf in 2017 had gekocht van een ander fonds, Aurelius voor 220 miljoen euro.

Volgens de vakbonden werd de Belgisch-Luxemburgse dochter van Getronics vlak voor de verkoop afgesplitst van de internationale groep. GSH was naar verluidt ook geïnteresseerd om Getronics BeLux in te lijven, maar wou daarbij eerst de financiële gezondheid van het bedrijf nader onderzoeken. Nu zou blijken dat het GSH vooral te doen is om de entiteit te isoleren en de kosten te verlagen. Daarbij wil het kapitaalsfonds 126 van de 336 werknemers ontslaan en eist het van de overblijvers een loonvermindering van vijftien procent. Als hier niet wordt op ingegaan, dreigt GSH om Getronics BeLux te laten failliet gaan.

Volgens de vakbonden leeft Getronics de ‘wet-Renault’ niet na (die regelt hoe collectieve ontslagen moeten afgehandeld worden) en is er sprake van ‘chantage’. Er staan nieuwe onderhandelingen tussen directie en bonden op de agenda. De directie zelf wou niet reageren.

Meer over

DienstenFaillissementen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Nana Baffour trekt deur Getronics achter zich dicht

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Getronics biedt AWS-diensten via Brits HeleCloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Getronics legt nieuw ict-fundament neer bij Intersnack

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Getronics investeert in telezorgplatform Socsan

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelCarrière

    Getronics Belux ontslaat 220 resterende werknemers

    Getronics
    AchtergrondCarrière

    Had Getronics België wel failliet moeten gaan?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs