Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Glasvezel

Fluvius praat met Telenet over aanleg datanetwerk

08 oktober 2020 - 12:23ActueelCloud & InfrastructuurTelenet
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Netbedrijf Fluvius start gesprekken met Telenet over de realisatie van het ‘datanetwerk van de toekomst’ in Vlaanderen. De raad van bestuur heeft daarvoor het licht op groen gezet. De twee bedrijven gaan een gemeenschappelijke aanpak bepalen om dat netwerk te realiseren.

De keuze voor Telenet komt er na een voorafgaande marktbevraging. Fluvius zegt al enige tijd bezorgd te zijn dat op termijn een nieuwe digitale kloof in Vlaanderen kan ontstaan, waarbij bepaalde regio’s en klanten toegang krijgen tot nieuwe, snellere dataverbindingen en andere volledig achterblijven. Het netbedrijf toetst al enkele jaren bij actuele marktspelers af of er interesse is om samen te werken en dat scenario te vermijden.

Fluvius wil bij de realisatie van het nieuwe netwerk enkele principes vooropstellen. Zo moet het netwerk zowel stedelijk als landelijk gebied bedienen en moet het een open netwerk worden die volop vrije concurrentie tussen dienstenbedrijven toelaat. Het moet hogere datasnelheden kunnen verwerken dan die vandaag gangbaar zijn en de uitrol moet op een duurzame manier gebeuren, tegen de laagst mogelijk maatschappelijke kost.

In de gesprekken die Fluvius begint met Telenet zal eveneens bekeken worden of beide partijen elkaar kunnen vinden om samen ook FttH-technologie uit te rollen. Fluvius heeft al sinds begin 2019 een pilootproject lopen waarbij in 15.000 woningen in vijf steden en gemeenten (Antwerpen, Diksmuide, Gent, Genk en Poperinge) een open FttH-netwerk wordt aangelegd. Daarbij voorziet Fluvius alleen de infrastructuur, zonder zelf diensten aan te bieden. Alle telecomspelers die dat wensen kunnen van het netwerk gebruik maken om potentiële klanten een aanbod te doen. Klanten kunnen dan weer makkelijker van telecomleverancier veranderen, zonder dat technische werken in hun woning nodig zijn.

Naar verwachting zullen de gesprekken tussen Fluvius en Telenet tot begin 2021 duren. Tot dan worden door beide partijen geen verdere verklaringen over het project afgelegd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Aanleg glasvezel
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Fluvius en Telenet overwegen samen aanleg glasvezel

    ActueelData & AI

    VREG deelt boete van miljoen euro uit aan Fluvius

    vp sales Telenet business
    ActueelCarrière

    Geert Degezelle wordt vp sales Telenet Business

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs