Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Partners handen

Cadence Design Systems neemt VUB-spin-off over

27 januari 2021 - 13:14ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Amerikaanse, beursgenoteerde softwarebedrijf Cadence Design Systems neemt Numeca over. Deze VUB-spinoff levert software waarmee productontwikkelaars de stromingsleer op hun ontwerpmodellen kunnen toepassen. Stromingsleer is de wetenschap die de beweging van vloeistoffen en gassen beschrijft.

Numeca ontwikkelt software voor de toepassing van stromingsleer bij het ontwerpen van bijvoorbeeld vliegtuigen, auto’s of schepen. De VUB-spinoff wordt beschouwd als een wereldwijd belangrijke speler op het gebied van deze zogenoemde ‘computational fluid dynamics (CFD)’- software. Onder meer de NASA, ArianeGroup, Honda en Ford maken er gebruik van.

Numeca werd opgericht in 1992, onder impuls van professor Charles Hirsch, de verantwoordelijke voor de vakgroep Stromingsmechnanica van de VUB. ‘Oorspronkelijk verrichtten we behoorlijk wat onderzoek voor rekening van het Europees Ruimteagentschap (ESA) in het licht van het toenmalige Hermes-project, dat evenwel nooit werd gerealiseerd’, zei hij in een interview met De Vlaamse Ondernemer uit 2013. ‘De softwareontwikkelingen die we verder deden op vlak van stromingsmachines, energieproductie, aandrijvingen, … mondden uit in contacten met en concrete vragen van de industrie om met de software aan de slag te gaan. Dat vormde de aanleiding tot de oprichting van Numeca.’

Cadence is een Amerikaanse bedrijf dat automatiseringssoftware pakt voor elektronische ontwerpen, alsook hardware voor het samenstellen van elektronische systemen. Het is dertig jaar oud en bedient een brede waaier van bedrijven uit de automobielbranche, telecom, lucht- en ruimtevaart, industrie en gezondheidszorg. Hoeveel Cadence betaalt voor Numeca is niet bekendgemaakt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    quantum computing quantum fysica
    ActueelCarrière

    VUB-fysicus leidt Cambridge Quantum Computing

    papier versleten
    ActueelInnovatie & Transformatie

    VUB laat scanners oude documenten beter lezen

    Robotica robots robot
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VUB- en UT-onderzoekster is roboticatopper

    Brein artificiële intelligentie AI
    ActueelOnderwijs

    VUB maakt ai-lessen voor grote publiek

    wateroverlast regen
    ActueelInnovatie & Transformatie

    VUB lanceert app om wateroverlast te traceren

    ActueelInnovatie & Transformatie

    VUB en ULB promoten ai voor algemeen belang

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs