Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

IOS- en Microsoft-devices beheren vanuit één omgeving

23 maart 2021 - 08:333 minuten leestijdOpinieCloud & InfrastructuurAppleMicrosoft
Arjan van den Oever
Arjan van den Oever

De tijd waarin je als it-manager restricties kon aanbrengen op devices van medewerkers verandert. Werknemers willen en eisen het gemak van kunnen werken met elk device dat ze willen. Anyplace, anywhere, anytime. Thuis, op het werk, onderweg. Privé en zakelijk zij-aan-zij.

Dat lijkt soms een uitdaging om te managen, zeker voor grote organisaties. Maar wanneer je het mobile device management (mdm) goed inregelt. kun je het beheer van software, device onderhoud en beveiliging allemaal vanaf één centraal punt beheren. Zelfs een combinatie van iOS en Microsoft-apparaten.

Mobile device management

Voor veel it-managers neemt mdm, naast strategie en digitalisering, een groot deel van de werkzaamheden in beslag. Apparaten moet je installeren, onderhouden, repareren en leveren. De gehele end-to-end-levenscyclus moet worden beheerd. Dit kun je zelf doen door alles hééél goed in te regelen. Of je maakt gebruik van daas (device-as-a-service) waarmee je het lifecycle-management uitbesteedt.

Verschillende smaken, verschillende taken

Doordat medewerkers net zo flexibel met hun devices willen kunnen werken als dat ze thuis doen, komt er een grotere poel aan besturingssystemen binnen de organisatie. Dit kan lastig lijken omdat iOS anders werkt dan Microsoft. Het is een andere manier van beheer, onbekend maar niet onbemind en dat kan het lastig maken. Maar dat hoeft niet zo te zijn.

Bij een nieuw device moet er per medewerker worden gekeken aan welke tools er behoefte is. Vervolgens moet het device worden ingericht en gebruiksklaar worden afgeleverd. Naast dat hier een hoop tijd in gaat zitten, verschilt de manier van werken ook per besturingssysteem. Je kunt dit vereenvoudigen door gebruik te maken van Microsoft Autopilot of Apple Business Manager, maar je kunt ook kiezen voor een ‘zero touch deployment’ via DAAS Compute. Bij die laatste oplossing ontvangt de medewerker het device volledig ingericht en klaar voor gebruik op een gewenste locatie. Zo kun je gelijk eenvoudig en efficiënt aan de slag.

Overzichtelijk device management

De eerste stap die je moet zetten, is overzicht creëren. Welke devices zijn er in huis, welke systemen worden er gebruikt en welke tooling is er beschikbaar? Daarna kun je oplossingen implementeren om bijvoorbeeld iOS en Microsoft in dezelfde omgeving zichtbaar te maken. Handige tools hiervoor zijn Microsoft Endpoint Manager (voorheen bekend als Intune) en Jamf, een mdm-tooling om het samenspel tussen iOS en Microsoft mogelijk te maken dat goed implementeerbaar is in een Windows-omgeving. Zo kun je binnen dezelfde policies die nu hebt voor Windows ook iOS-devices toevoegen. 

Of je nou kiest voor iOS of Windows is een persoonlijke voorkeur. Voor de it-manager maakt het niet uit mits hij gebruikmaakt van de juiste mdm-tooling. Voor de werknemer maakt de keuze wél uit. Want werken op een device waaraan je niet gewend bent, heeft invloed op je productiviteit en werkplezier en die zien we het liefst zo hoog mogelijk.

Meer over

ArchiveringBesturingssystemeniOS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs