Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Prosus koopt meerderheid in GoodHabitz

15 juni 2021 - 10:27ActueelGovernance & Privacy
Alfred Monterie

Tech-investeerder Prosus koopt een meerderheidsbelang in GoodHabitz, een Europese leverancier van zakelijke online-trainingen. Het van oorsprong Zuid-Afrikaanse bedrijf, dat tegenwoordig zijn hoofdkantoor én een beursnotering in Amsterdam heeft, betaalt 212 miljoen euro voor het Nederlandse GoodHabitz.

Ruim tien jaar geleden begonnen als De E-learningwinkel veranderde oprichter Maarten Franken de naam algauw in GoodHabitz. Sindsdien heeft het edutech-bedrijf zich ontwikkeld tot een soort Netflix voor ‘een leven lang leren’. De online-cursussen lopen uiteen van communicatietrainingen tot MS Office en management. Het lesaanbod is gestegen tot 150 verschillende cursussen in acht talen.

In 2016 breidde GoodHabitz uit naar negen andere Europese markten. In 2018 werd in Antwerpen een Belgische vestiging geopend. Volgens Prosus behoort GoodHabitz tot de weinige winstgevende grotere spelers op gebied van zakelijke edutech in Europa. Met het kapitaal van deze geldschieter wil het e-learningbedrijf nieuwe markten veroveren.

Larry Illg, directeur van de tak Prosus Edtech, ziet groeikansen nu de digitale transformatie in de werkomgeving steeds meer zijn beslag krijgt. Veel medewerkers moeten worden omgeschoold. Hij noemt software voor leren en educatie bij uitstek schaalbaar.

Beroepsgroep

Prosus is al vroeg in het online onderwijs gestapt. Sinds 2016 is meer dan drie miljard dollar geïnvesteerd in een breed scala van educatieve bedrijven. Deze omvatten niet alleen het primair en secundair onderwijs, maar ook het beroepsonderwijs en zakelijke online-trainingen. Naast GoodHabitz bezitten de van oorsprong Zuid-Afrikaanse investeerder Stack Overflow, Skillsoft, Udemy en Codecademy. Voor Prosus is de investering in GoodHabitz de derde recente investering in Nederland. Andere belangen zijn effectenmakelaar BUX en het micro-mobility bedrijf Dott.  

Prosus heeft een oorlogskas van meer dan vier miljard dollar. Het bedrijf is na ASML het duurste beursfonds van de Amsterdamse beurs. De beurswaarde is aanzienlijk groter dan die van Unilever of Shell. Een gouden greep was het belang van 46,5 procent dat twintig jaar geleden werd gekocht in het Chinese internetbedrijf Tencent. Ondanks verwatering van het aandelenbelang bezit het nog altijd 31 procent in deze dominante ai-speler die bekend is van WhatsApp-tegenhanger WeChat. Prosus heeft ook een dikke vinger in online-maaltijdbezorging. 

Zelf maakt Prosus weer deel uit van het Zuid-Afrikaanse mediaconglomeraat Naspers. In Nederland is het eigenaar van Irdeto, een bedrijf dat software maakt voor het beveiligen van betaal-tv.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Tienduizenden Belgische sites overtreden European Accessibility Act

    ActueelSecurity & Awareness

    Europese Commissie scherpt Cybersecurity Act aan

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit was Cybersec Europe 2025!

    Cloud
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    ActueelSecurity & Awareness

    Cyberveiligheid naar bestuurskamer: noodzaak van board-training

    Europa
    ActueelSecurity & Awareness

    Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs