Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

ING investeert in Belgisch-Nederlandse TCOG

04 oktober 2023 - 08:03ActueelGovernance & PrivacyING
William Visterin

De bank ING roert zich op het vlak van it-diensten. De Belgische en Nederlandse entiteiten van it-dienstverlener TCOG vloeien samen in een nieuwe holding. De investeringstak van ING neemt een minderheidsbelang in die groep.

TCOG, wat staat voor The Concept Group, is een it-dienstverlener voor mkb/kmo’s. Het bedrijf is sinds 2006 actief vanuit Turnhout en Gent. Sinds 2013 is er ook een Nederlandse tak, TCOG Nederland.

TCOG focust zich op sectoren zoals retail, mode en de groothandel. Met de steun van ING Corporate Investments wil de groep zich verder ontwikkelen in de Benelux en de buurlanden. ‘Het is de bedoeling om de groep bij te staan in zijn verdere ontwikkeling in de Benelux en de buurlanden en zo’n vijf à tien procent per jaar te groeien’, zeggen Johan Pede en Evelyne Heyvaert van ING Corporate Investments.

De it-dienstverlener, met hoofdzetels in Turnhout (België) en IJsselstein (Nederland), levert diensten aan meer dan 225 bedrijven en telt onder zijn klanten namen zoals Zeb, Horeca Van Zon, Craft Sportswear, Horta en BioRacer. De versterkte samenwerking van de Belgische en Nederlandse entiteiten is goed voor een gezamenlijke jaarlijkse omzet van circa veertien miljoen euro.

Tot voor kort opereerden TCOG België en TCOG Nederland als losse juridische entiteiten, met verschillende aandeelhouders. Met de steun van ING worden beide nu dus samengebracht in de overkoepelende TCOG Holding. De alliantie telt zo’n honderd werknemers in drie landen. ING neemt een minderheidsbelang van dertig procent in de groep. De drie Belgische en twee Nederlandse managers blijven meerderheidsaandeelhouder met zeventig procent van de aandelen.

Derde investering

De participatie in TCOG is de derde investering van de investeringstak van ING België in de jongste twaalf maanden. In de tweede helft van 2022 nam ING Corporate Investments een participatie in het Hasseltse bedrijf Varel Security, een specialist in België op het gebied van inbraak-, brand- en camerabeveiliging. In mei 2023, investeerde ING in de Belgische trekhakenfabrikant GDW. Of hoe hun investeringen dus divers zijn.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Europese Commissie scherpt Cybersecurity Act aan

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit was Cybersec Europe 2025!

    Cloud
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    ActueelSecurity & Awareness

    Cyberveiligheid naar bestuurskamer: noodzaak van board-training

    Europa
    ActueelSecurity & Awareness

    Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

    ActueelOverheid

    Trump riskeert wereldwijde recessie, China en EU reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs